Bendravimo su vestuvių fotografu etiketas

Kartą viena moteris piktinosi, kad per jos tuoktuves vestuvių fotografai padarė daug nespalvotų nuotraukų. Paklausus, kokie tai buvo fotografai ir pažiūrėjus jų portfolio, paaiškėjo, kad jie daro tik nespalvotas nuotraukas. Tai – pavyzdys, kaip užsakovas nesupranta, jog fotografas yra ne foto aparatas, o meistras, turintis savo autentišką braižą. Kokių vertėtų žinoti bendravimo su fotografais etiketo bruožų, kad visi liktų viskuo patenkinti ir neįžeisti?

Ką samdai, tokios ir bus nuotraukos

Fotografas vestuvėmsTad visų pirma prieš samdant reikėtų pažiūrėti, ką samdote. Ne pasiimti iš kažko telefono numerį ir užsisakyti fotografą nemačius jo darbų, o rinktis tokį, kuris iš tiesų dirba taip, kaip jums patinka. Vieni fotografai turi tam tikrą spalvų mėgstamą estetiką, kiti daro siužetų režisūrą, kiti fotografuoja veidus stambiu planu ir pan. Tai tas pats, kas rinktis tam tikrą muzikos stilių ar patiekalą – juk nereikalausi, kad cepelinas būtų varškės apkepo skonio. Taigi, ir fotografus samdykitės tokius, kokių braižas jums patinka, tuomet ir jų reportažas iš jūsų vestuvių atitiks jūsų lūkesčius.

Viską aptarti iš anksto

Kaip ir visi žmonės, vestuvių fotografai savo darbą planuos iš anksto. Todėl dar prieš vestuves informuokite fotografą, kokių jūs norėtumėte nuotraukų. Žinoma, atsižvelgiant į jo darbo stilistiką. Jeigu norite, kad būtų visi svečiai nufotografuoti, pasakykite tai. Jeigu nenorite, kad būtų fiksuojamas torto pjaustymas ar pasiruošimas vestuvėms – irgi tai pasakykite. Tuomet ir fotografas jausis puikiai, nes tiksliai žinos, ko jūs pageidaujate.

Nereikalauti atsiųsti daugiau

Kartais nepatenkinti nuotraukomis klientai (dažniausiai tokiais būna tie, kurie nesilaikė pirmų dviejų rekomendacijų) reikalauja iš fotografo, kad jis atsiųstų daugiau kadrų. Sako: „Taigi mačiau, kad fotografavai mus ten prie stalo, tai kodėl tų negali atsiųsti?“. Jeigu neatsiunčia, vadinasi, negali. Įsivaizduokite, jeigu jūsų darbinėje patirtyje kažkas norėtų atimti jūsų bandymus ir dar nepadarytus produktus. Tai tas pats, kas užsisakius pyragą, reikalauti, kad jums atiduotų ir tuščias miltų pakuotes.

Neslėpti autorystės

Labai nemandagu, kai gavę nuotraukas žmonės jas kelia į internetą, į socialinius tinklus, o kas nors gal net ir panaudoja spaudai ar kam kitam, ir nenurodo autorystės. Tai yra tam tikras kenkimas fotografui, mat galbūt kažkas kitas, pamatęs jūsų nuotrauką, užsinorės tokios pat kokybiškos ir taipogi ją darysis. Todėl būtinai visada parašykite, kas autorius arba net nurodykit kontaktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.