Teisminė mediacija – kaip pradėti taikų bylų nagrinėjamo procesą?

Bylų ir ginčų nagrinėjimas – beprotiškai daug laiko ir pinigų resursų reikalaujantis procesas. Be viso to, teisminiai tyrimai sukelia stresą, todėl dažnas yra linkęs ieškoti kuo įmanoma paprastesnių priemonių, jog procedūras būtų galima įgyvendinti supaprastintai ir rasti tinkamą sprendimą, tenkinantį abi ginčų šalis. Tokiais atvejais, mąstant apie taikią ginčų sprendimo poziciją, advokatai įprastu atveju siūlo išbandyti galimybę pasinaudoti teismine mediacija – gerokai taikesnį, apipintą paprastesnėmis procedūromis, bylų nagrinėjimo sprendimą.

Sakydami, kad teisminiai procesai kainuoja daug – neklystame. Pirmiausia, mokamas žyminis mokestis, kuris dažniausiai būna įvertinamas trijų procentų suma, atsižvelgiant į viso ginčijamo objekto, ar tai pateikto ieškinio, vertę. Be viso to, dažnas advokatas reikalauja padengti kanceliarines išlaidas, kurą, jeigu dėl teisminių procesų įgyvendinimo reikės išlaikyti mobilumą. Papildomai pažymima, kad teisininkų įkainiai yra skaičiuojami valandomis, tad natūralu, kad ilgesnis bylinėjimosi procesas pareikalautų nemažai jūsų turimų santaupų.

MediacijaTuo tarpu civilinių bylų bylinėjimosi procesai taip pat reikalauja ir daug laiko resursų. Vien tik ieškinių pateikimas, komunikavimas su teisinėmis institucijomis, teismais, bei instancijomis, kurios planuojamai nagrinės bylą, gali užtrukti ir ilgiau, nei mėnesį, nekalbant apie pačios bylos tyrimą, ar tai galimybę nuosprendį atidėti. Teisinėje sistemoje yra nemažai spragų, kuriomis būtų galima pasinaudoti, tuo atveju, jeigu siekiama išlošti laiko – žinoma, kai kuriais atvejais tai gali būti ir nenaudinga, tačiau tiems, kurie galimai turi daugiau šansų pralošti bylos procesą, nei laimėti – tai teisingas pasirinkimas.

Atsižvelgiant į informaciją pateiktą viršuje, teisminė mediacija http://www.medijuok.lt/ dažnu atveju atrodo, kaip logiškiausias sprendimas, ypač, jeigu ginčo situacijoje kalti yra abu. Turime omenyje tai, kad pateikę prašymą instancijai nagrinėti bylą supaprastintu būdu, nurodant, jog abi pusės yra suinteresuotos į taikias derybas, galėsite ne vien tik atgauti žyminį mokestį (dažniausiai tris ketvirtadalius visos sumokėtos sumos), tačiau taip pat ir sutaupysite ženkliai daugiau asmeninio laiko ir nervų. Nepaisant to, jeigu ginamoji pusė, tarkime, stengtųsi provokuoti ir priimti sau palankiausią kompromisinį sprendimą, jūs galite teisminę mediaciją ir panaikinti, tokiu būdu grąžinant bylos nagrinėjimą įprastine tvarka.

Iškilus problemoms, kurios negali būti išsprendžiamos kitaip, o tik civilinių bylų nagrinėjimo būdu, verta pagalvoti, ar teisminė mediacija nebūtų tinkamiausias problemos sprendimo būdas. Stenkitės racionaliai įvertinti situaciją bei pasikonsultuoti su teisininkais dėl optimaliausios išeities, jog sutaupytumėte asmeninių resursų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.