Ar reikalingas kudikio lizdelis (kokonas)?

Kudikio lizdelisJaunos mamos savo mažylius baiminasi palikti be priežiūros net sapnuose. Jas nuolatos lydi baimės jausmas, jog su kūdikiu gali nutikti kažkas negero. Todėl mes rekomenduojame labai apgalvotai ir teisingai įrengti vietą naujagimio miegui, kad mamos galėtų atsikratyti panašių negatyvių minčių. Šiame straipsnyje papasakosime jums apie nuostabią priemonę, padedančią milijonams mamų visame pasaulyje pasirūpinti kūdikių saugumu. Tai kudikio lizdelis. Tad pabandykime rasti atsakymą į mamoms taip rūpimą klausimą: ar reikalingas kudikio lizdelis naujagimiui?

Pastaruoju metu sukurta daugybė daiktų, jau nuo pirmųjų naujagimio gyvenimo dienų padedančių tėvams sukurti jų mažyliui kaip įmanoma didesnį komfortą ir jaukumą, o patiems sau užtikrinti ramybę. Vienas iš tokių daiktų – lizdelis naujagimiui, kuriuo naudojasi vis daugiau tėvų, didžiąja dalimi palikdami teigiamus atsiliepimus.

Naujagimio lizdelis – buvimą uždaroje erdvėje imituojantis daiktas vaikams. Jis gali atrodyti labai įvairiai:

 • Vystyklas – kokonas. Alternatyva senam geram vystymo metodui, kurį gerai įvaldyti duota toli gražu ne visoms mamoms. Vystyklas – kokonas savo forma primena nedidelį maišą. Jis gali būti su užtrauktuku arba lipukais. Naujagimį labai lengva suvystyti į tokį kokoną, jis atsidurs tam tikru būdu ribotoje erdvėje , tačiau galės judinti rankas ir kojas.
 • Kudikio lizdelis – kokonas – nedidelis plokščias čiužinukas su minkštais borteliais palei visą perimetrą. Tokie kūdikių lizdeliai – kokonai gaminami pagal specialius užpatentuotus lekalus. Čiužinio gamybai, kaip taisyklė, naudojamas porolonas, bortelių užpildas – holofaiberis, audinys – natūrali medvilnė. Kudikio lizdelis – kokonas gali būti naudojamas maždaug iki 5-6 mėnesių.
 • Klasikinis kokonas – tai ergonomiškas čiužinys naujagimiui. Jis išsiskiria savo anatomine forma, atkartojančia mažylio kūno linijas, pagrindas turi išlinkimus, kraštelius ir dar visą eilę ypatybių, kurių dėka mažylis kokone guli pozoje, kuri artima kūdikio buvimui mamos įsčiose: nugara truputį išlenkta, pečiai į priekį, smakras prispaustas prie krūtinės, kojytės suriestos. Tačiau tuo pat metu kūdikio judesiai niekaip nesuvaržyti: jis gali dairytis į šonus, studijuodamas aplinką, judinti rankas ir kojas.

Iš pradžių kokonas – lopšys buvo sumanytas kaip jaukus lizdelis neišnešiotiems vaikučiams. Jo dėka naujagimio kūnelis buvo taisyklingoje padėtyje, kaip ir mamos pilvelyje. Neilgai trukus pradėtas naudoti visų vaikučių priežiūrai.

Pagrindinis privalumas, kuriuo pasižymi lizdeliai kudikiams – jie palengvina psichologinę naujagimio adaptaciją jam nepažįstamame pasaulyje. Vos gimę kūdikiai patiria didžiulį stresą dėl jiems visai nežinomos aplinkos. Jiems sudėtinga priprasti prie staiga pasikeitusių sąlygų. Kokonas kudikiui sukuria apibrėžtą erdvę, kurioje mažylis jaučiasi saugus ir ramus.

Tai teigiamai įtakoja jo tolesnį augimą ir vystymąsi. Dauguma psichologų, osteopatų ir neonatologų teigia, jog buvimas ir miegas kokone iki 4-6 mėnesių naudingas kūdikiui.

Be to, anatominis kokono pagrindas padeda išvengti įvairių kūdikio galvos deformacijų.

Kas tai yra – kūdikio lizdelis ir kam jis reikalingas?

Kūdikio lizdelis naujagimiui – tai čiužinys su krašteliais („borteliais“). Tinkamas naudoti nuo pirmos kūdikio gimimo dienos iki 5-6 mėnesių.

 • „Išmintingo“ dizaino bei minkštų bortelių dėka lizdelis kudikiui neleidžia iškristi, išriedėti iš jo, todėl jūs galite būti absoliučiai ramūs dėl kūdikio saugumo. Tačiau tai dar ne viskas. Nuo šiol jūsų kūdikis visada ramiai miegos, kadangi kūdikio lizdelis apglėbia mažylį ir suteikia jam galimybę ilsėtis šiltai ir jaukiai, tarsi ant mamos rankų.
 • Kudikio kokonas apskritai įtakoja kūdikio sveikatą, kadangi sveiko miego dėka mažylis mažiau verkia, o tai palankiai įtakoja nervų sistemą.
 • Vienas didžiausių pliusų – kokonai kudikiams gali būti naudojami nuo pat mažylio gimimo. Minkšto bortelio dėka kūdikis savarankiškai išmoks laikyti galvytę, o kokonas suteiks jaukų saugumo jausmą.
 • Kokonai nuostabūs dar ir tuo, kad jie labai mobilūs, lengvai transportuojami. Jūs bet kada galite kokoną neštis su savimi, net dėti jį su mažyliu į lovytę. Kokonas garantuoja visišką saugumą bei komfortą ir labai padeda tėveliams pirmosiomis naujagimio gyvenimo dienomis.
 • Kokonas kudikiui apsaugos mažylį nuo kratymo, kai vešite jį vežimėliu nelygiu grindiniu. Jūs visam laikui pamiršite ašaras ir verksmą. Kokone mažyliui bus jauku, svarbiausia, ramu.
 • Lizdeliai kudikiams švelniai apglėbs mažylį savo jaukia šiluma ir šiam visiškai nesinorės kur nors iš tos šiltos aplinkos „keliauti“. Jūs galite būti tikri, kad jūsų kūdikis saugus.
 • Dar vienas ne mažiau svarbus pliusas – faktas, jog kudikio lizdelis (kokonas) gerokai mažesnis už lovytę. Neseniai į naują aplinką patekusiam naujagimiui lovytė nesuteikia jaukumo, o tai jau visada ašarų ir verksmo priežastis.

Atsakymas į klausimą: ar reikalingas kudikio lizdelis?

Dauguma mamų įsitikinę, jog lizdelis kudikiui labai patogu, kai mažylį norime pasiimti su savimi. Pavyzdžiui, gaminant virtuvėje pietus, būnant vonios kambaryje.

Kudikio kokonas neabejotinai pasitarnaus, norint migdyti mažylį pasiguldžius lovoje šalia savęs. Jūs per miegus neužgulsite mažylio, kadangi jis gulės aukščiau jūsų.

Kokonas tiesiog nepamainomas dalykas, jei susiruošėte vykti į svečius, pavyzdžiui, pas senelius. Net būdamas naujoje vietoje kūdikis ramiai miegos ir jausis jaukiai jam pažįstamoje aplinkoje. O jei planuojate vykti į gamtą lizdelis naujagimiui irgi pravers. Kur jūs bebūtumėte kokonas kūdikiui suteiks švarią, jaukią ir saugią aplinką mažyliui žaisti ir miegoti.

Naujagimiui ūgtelėjus, kai šis pradės užtikrintai laikyti galvytę, lizdelis gali būti naudojamas kūdikio guldymui ant pilvuko.

Žinoma, kūdikio lizdelis — ne pirmos būtinybės daiktas. Tačiau jei turite galimybę, būtinai įsigykite šį super naudingą daiktą, padėsiantį adaptuotis kūdikiui didžiuliame jam svetimame pasaulyje, o viena kita papildomo ramaus laisvo laiko minutėlė pavargusiai mamai – būtent tai, ko reikia!

Belgų prekės ženklo Doomoo lizdeliai – kokonai naujagimiams

Doomoo – belgų kompanija, siekianti užtikrinti, kad pirmieji naujagimio įspūdžiai šiame pasaulyje būtų susiję su šiluma ir komfortu.

Doomoo kompanijos produkcija suteikia saugumą naujagimiams ir komfortą jų tėveliams. Pagrindinis firmos dėmesys skiriamas šiems dalykams:

 • minkšti lizdeliai – kokonai naujagimiams,
 • vonelės ir kūdikių maitinimui skirtos pasagos formos pagalvėlės.

Doomoo kompanija buvo įkurta 1990 metais. Tai šeimyninis verslas, kuris besivystydamas į veiklą pritraukė ir profesionalus. Kompanijos komandą sudaro jauni tėvai, nuolat siekiantys inovacijų, padedančių prižiūrėti ir auginti vaikus. Doomoo darbuotojai kuria ir gamina produkciją, kuri kaskart patvirtina faktą, jog šį kompanija rūpinasi inovacijomis ir gaminių kokybe už geriausią kainą.

Kaip pirkti prekes vaikams internetu? Ar tai apsimoka?

Rinkdamiesi prekes vaikams tėvai vis daugiau laiko praleidžia ieškodami kokybiškų, saugių ir naudingų gaminių. Tai liečia ir žaislus, ir rūbus ar kitus būtinus daiktus. Tiesiog fiziškai neįmanoma vienu metu įsiminti ir sulyginti dešimčių parduotuvių siūlomas kainas, nepamirštant kiekvienos prekės savybių. Tad įsigydami prekes vaikams mes dažnai pristingame laiko ir kantrybės rasti geriausią pasiūlymą.

Štai čia į pagalbą ir atskuba pastaruoju metu populiarios internetinės parduotuvės. Pagrindinis jų pliusas tas, kad įsigyjant prekes vaikams internetu sutaupote nemažai laiko ir jėgų. Maža to, jei jūs norite rinktis prekes kartu su savo vaiku, tai nereikia baimintis, jog mažylis pavargs ar jo nebus kur pamaitinti, jei apsipirkinėjimo procesas užtruktų. Juk viskas vyks jūsų namuose, per žingsnį nuo patogumų. Jei jūsų vaikas skausmingai reaguoja į atsisakymą pirkti kažkokį daiktą, jūs išvengsite nepageidaujamų scenų viešumoje. Visada įmanoma pasikalbėti su savo vaiku ir ramiai aptarti prekių pasirinkimą bei įsigijimą.

Internetinėje parduotuvėje KIDY parduodami garsių Europos prekių ženklų kokonai kudikiams. Šios internetinės parduotuvės esminiai privalumai:

 • prieinamos kainos;
 • pristatymas į bet kurį pasaulio tašką, naudojantis įvairių pristatymo tarnybų paslaugomis;
 • bonusai būsimiems pirkiniams.

Jums reikia tik išsirinkti. Jei sunku, jums gali padėti vadybininko konsultacija. Pasirinktas ir užsakytas kūdikio lizdelis pasieks jus itin greitai. Nespėsite nė apsidairyti, o šeima jau džiaugsis naudingu pirkiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.