Kokie elektromobiliai šiandieną yra geri?

Kokie elektromobiliai yra geriausi, kokios markės vertėtų įsigyti, kiek kilometrų jie turėtų nuvažiuoti vienu įkrovimu? Visus šiuos klausimus turėtume sau užduoti, jeigu planuojame įsigyti šią transporto priemonę.

Pirkėjas su neribotu biudžetu

Atsakymą pradėsime nuo to, koks pirkėjas nori pirkti elektromobilį. Neribojantis biudžeto asmuo gali įsigyti patį naujausią modelį, kuris nuvažiuos 600 km vienu įkrovimu, o greitojo įkrovimo stotelėse vairuotojui ne teks gaišti laiko, 100 km nuvažiuoti užteks 10 minučių krovimo. Jeigu jus domina būtent tokie elektromobiliai, galite pasidomėti BMW, „Tesla“ ar „Porsche“ prekių ženklų siūlomais modeliais.

Pirkėjas su ribotu biudžetu, norintis įsigyti gerą elektromobilį

Sutikime, kad didžiąją dalį Lietuvos gyventojų turi ribotą biudžetą, tačiau net ir šiuo atveju galima įsigyti gerą elektromobilį. Kaip pavyzdį paimsime modelį „Mazda MX-30“. Oficialiai deklaruojama, kad šie elektromobiliai vienu įkrovimu nuvažiuoja iki 200 km. Greitasis įkrovimas iki 80 % užtrunka vos 36 minutes. Naujam „Mazda MX-30“ suteikiama 8 metų garantija baterijai.

Šio naujo modelio kaina prasideda nuo 25 500 tūkst. eurų. Žinoma, ne visi galime pasigirti, kad savo mokėjimų kortelėje turime tokią sumą, tačiau juk galima įsigyti kelių metų senumo modelį, išsimokėti lizingu. Tokiu būdu „MX-30“ ir panašaus tipo elektromobiliai tampa įkandami vidutines pajamas uždirbančiam asmeniui.

Galbūt kai kas paprieštaraus, kad 200 km – tai labai nedidelis atstumas, deklaruojamas oficialiai, o realiame gyvenime automobilis įveiks gal tik 150 km. Reikėtų žinoti, kad yra tam tikros aplinkybės, kai elektromobiliai energijos naudoja daugiau, tai:

  • važiuojant šaltu metų laiku;

  • važiuojant dideliu greičiu;

  • kai įjungtas oro kondicionierius ar šildymas.

Vis tik, net jei elektra varomas automobilis nuvažiuoja 150 km, jis vis tiek labai geras. Daugumos mūsų kasdieniniai maršrutai į darbą, mokyklą, gydymo įstaigą, vaikų būrelius, sporto salę ar kitą pramogų vietą per dieną sudaro vos 100 km. Taigi, vakare visada galime pakrauti elektromobilį naujau dienai. Nepamirškime, kad tokį automobilį įsigyjame ne dėl to, kad mums patinka jį nuolat įkrauti, bet dėl to, kad elektros kaina namų sąlygomis yra labai pigi ir mes norime važiuoti labai pigiai ir ekologiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.