Kaip išlaikyti gerą kredito reitingą?

Kaip išlaikyti gerą kredito reitingą?Kredito reitingas, tai svarbus jūsų finansinės reputacijos rodiklis. Jis rodo, kaip patikimai jūs atsiskaitinėjate už savo įsipareigojimus. Geras kredito reitingas gali padėti jums gauti paskolą geromis sąlygomis bei su mažesnėmis palūkanomis. Jis taip pat gali padėti gauti mažesnes palūkanas už kreditines korteles ir kitas finansines paslaugas.

Kaip apskaičiuojamas kredito reitingas?

Kredito reitingas apskaičiuojamas peržiūrint jūsų kredito istoriją. Kredito istorija yra informacija apie visus jūsų kreditinius įsipareigojimus, įskaitant kreditines korteles, paskolos per 5 min, greituosius kreditus ir kitus finansus. Kredito reitingą skaičiuoja kredito biurai, kurie renka ir saugo informaciją apie jūsų finansinę istoriją.

Kas yra geras kredito reitingas?

Kredito reitingas yra skaičiuojamas raidėmis, nuo A iki F, kuo didesnę raidę pamatysite tikrindami savo kredito istoriją, tuo geresnis jūsų kredito reitingas

kredito reitingą galite pasitikrinti manocreditinfo.lt portale, kuriame galite įsigyti vienkartinę kredito reitingo peržiūrą arba užsisakyti metinį planą su kuriuos galėsite bet kuriuo metu peržiūrėti kaip keičiasi jūsų reitingas, kuris įtakos jūsų paskolos sąlygas ir palūkanas.

Keletas patarimų, kaip išlaikyti gerą kredito reitingą:

  • Apmokėkite visas sąskaitas laiku. Tai yra svarbiausias tikslas, kurį galite padaryti. Apmokant visas sąskaitas laiku stipriai pagerinsite savo kredito reitingą. Svarbiausia ne veluoti daugiau nei kelis mėnesius, kitaip ši informacija bus įtraukta į jūsų rizikos vertinimą.

  • Laikykitės kredito nustatytų limitų. Kredito limitų laikymasis, tai dar vienas svarbus būdas pagerinti savo kredito reitingą.

  • Kredito įsipareigojimų turėjimas yra normalu, tačiau svarbu, nesiskolinti per dažnai. Turint per daug kredito įsipareigojimų, jūsų rizika negrąžinti kredito pagal nustatytą terminą didėja, o tai kelia riziką, kuri sumažina jūsų kreditingumą.

  • Galite reguliariai tikrinti savo kredito istoriją ir patys susipažinti kokie veiksniai labiausiai įtakoją reitingo kitimą.

Jeigu jūsų kredito reitingas jau yra žemas, tuomet atsisakykite visų kredito kortelių, kurių nenaudojate. Apmokėkite visus praleistus apmokėjimus, kurie labiausiai kenkia jūsų kredito reitingui, pavėlavus kelis mėnesius apmokėti skolų – vėlavimas yra įrašomas į jūsų istoriją.

Jeigu jūsų kredito reitingas neatitinka jūsų esamos situacijos, visada galite kreiptis į kredito reitingus tvarkančias bendroves ir įsitikinti ar visi duomenys surašyti yra teisingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.