Sodą susitvarkyti gali ir prastos sveikatos žmogus

Nors kartais mes sakome, kad senam žmogui geriausia eiti gyventi į butą, kur nereikia niekuo rūpintis, tačiau šiuolaikinės sodo technologijos, tokios kaip akumuliatorines vejapjoves, leidžia ir lauko aplinka pasirūpinti net žmogui, kuris galbūt sunkiai vaikšto ar nepakelia sunkių daiktų.

Su gera žoliapjove pjauti sodą nesunku

Sodo darbaiTaigi, ir pradėkime nuo žoliapjovės. Jeigu dar galima apskritai savimi pasirūpinti, tai ir su paprasta gera žoliapjove, kuri pati pjauna, galėsite nusipjaut žolę. Jeigu ne patys, tai anūkai padės. Būtent dėl jų verta turėti tikrai gerų ir visiems malonių technikų, tokių gal ir kaip akumuliatorinis pjuklas. Su juo vėliau galės jaunoji karta pasišvaistyti ir nupjauti nereikalingus medžius, krūmus ar dar kažką. Tačiau nebe tie laikai, kai reikėtų eiti su paprastu pjūklu pjauti, su šienu šienauti. Viskas paprasta, o ir internetą įsivedus galima lengvai rasti, kas padėtų darbuotis sode. Kartą per metus – medžių ir krūmų pjaustymas tegul būna patikėtas giminaičiams arba lengvai už kelis eurus internetu pasamdytiems padėjėjams.

Savuose namuose ir sienos gydo

Sakoma, kad savuose namuose ir sienos gydo. O jeigu dar turite ir sodą… Nuosavas sodas – džiaugsmas ir sveikatos šaltinis. Juk galima pasilikti tik tuos darbus, kurie teikia didžiausią atgaivą sielai. Gal tai gėlyno puoselėjimas, gal tai pomidorų auginimas, o gal norite auginti gyvūnus, kurie jums palaikytų kompaniją. Visa tai gali būti jūsų gražus gamtos prieglobstis. Išeiti staiga į šaltą butą mieste nebus taip malonu. Ten visą laiką aplink trinsis kiti žmonės ir jų gyvenimai, o jūs turėsite klausytis tų triukšmų už sienos, tad teks galvoti, ar tikrai štai taip jūs norite gyventi.

Lapus nugrėbs kaimynų paauglys už porą eurų

Galiausiai bus ruduo. Ir jūs matysite tą visą nuostabų gamtos ciklą ir jo kaitą. Matysite, kaip krenta blizgantys kaštonai, kaip bumpsi gilės į malkinės stogą. Matysite, kaip pirmos šalnos ateina, kaip krenta lapai geltoni, paskui rudi… Tačiau nereikia nieko bijoti, gamta yra jūsų draugė. Ir jums padės tą grožį palaikyti kaimynai. Jeigu ne vienkiemy kaimo glūdumoje gyvensite. Tuomet jie galės ateiti pas jus ir su grėbliu, už porą eurų ar už saldainių maišą pasidarbuoti ir sutvarkyti šitą sodą. Turėsite lapų krūvas, kurias palikus ant gatvės, jas išveš automobilis, tas pats, kuris išveža ir visas šiukšles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.