Apšvietimas keliuose ir eismo dalyvių saugumas

BMW žibintaiTamsiajam metų laikui pagaliau skaičiuojant paskutines dienas ir naktis, galima bus tikėtis, kad greitu metu pagaliau bus galima tikėtis geresnio apšviestumo ir mažiau eismo įvykių kelyje. Tokios dalys kaip bmw e46 angel eyes visgi yra ne tik automobilio grožio reikalas, bet ir svarbūs vairuotojams dalykai, lemiantys, kas kiek ir ko galės matyti kelyje, kas galės likti pastebėtas arba nepastebėtas. Kas lemia apšvietimą kelyje ir gerą arba blogą matomumą toje šviesoje arba tamsoje?

Tinkamai sumontuotos automobilių šviesos

Automobilis šviesų turi nemažai. Pagrindiniai žibintai, galiniai, avariniai, o dar ir numerio apšvietimas: https://www.autosviesos.lt/led-numerio-apsvietimas Labai svarbu, kad mašinos apšvietimo sistema veiktų gerai ir nepateiktų kokių nors staigmenų, norintiems saugiai pasiekti savo kelionės tikslą. Tai, kaip šviečia automobilio sistemos, nulems ir kitų kelio dalyvių vairavimo ir buvimo saugumą. Nepamirškite, kad prieš grožį visada turi būti saugumas. Kartas automobilio vairuotojai taip sumontuoja šviesas, kad nelieka nieko kito, tik prasilenkiant užsimerkti ir nusikeikti – atrodo, važiuojama tikrai tik „ant ilgų“. Tačiau taip nėra, nes tuo metu išties žmonės tiesiog būna per aukštai susimontavę apšvietimą. Taigi, toks sprendimas pirmiau laikytis saugumo, tik po to grožio, tikrai padės išlaikyti optimalų šviesų pasirinkimą ir montavimą.

Apšviesti keliai

Dar vienas labai svarbus dalykas, nulemiantis eismo dalyvių saugumą – tai kelių apšviestumas. Didmiesčiuose šviesų daugiau, todėl lengviau matyti. Kaip ir pagrindiniuose tarpmiestiniuose keliuose – auto magistralėse. Aplinkkeliai šalia miestų yra pilnai apšviesti, kaip ir viadukai. Tačiau yra tokių ne pagrindinių susisiekimo kelių, kurie naktį skendi tamsoje. Reikia lėčiau ir itin atsargiai važiuoti tokiais keliais.

Šviesą atspindintys stulpeliai pakelėse

Kelių apšviestumą sudaro ne tik kažkur pastatyti kelio žibintai, bet ir specialios tvorelės, atitvarai, stulpeliai su atšvaitais – šviesą atspindinčiomis detalėmis. Tik tai iš esmės leidžia pakankamai gerai orientuotis, kur yra kelias. Jeigu tokių apšvietimo papildymų nėra, tai kaip žinoti, kur eina kelias?

Pėstieji su atšvaitais ir šviečiančiomis liemenėmis

Pėstieji yra patys atsakingi už savo saugumą tamsiuoju paros metu. Pastebėtina, kad vyresni žmonės vis dar dažnai nenaudoja atšvaitų, nes „jų laikais“ taip niekas nedarydavo, o į atšvaito segėjimą žiūri skeptiškai. Tačiau atšvaitas – tai paprasta ir užtikrinta priemonė kiekvienam pėsčiajam būti pastebėtam kelyje, nieko iššaukiančio dėl to nedarant. Tinkamai apšviesti dviratininkai taip pat turi turėti atšvaitus, šviesas ir šviesą atspindinčią liemenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.