Bagažas plaukiantiems laivu

Kaip ir kiekviena išvyka iš namų, plaukimas laivu pareikalauja šiokio tokio bagažo bei jo sąrašo. Norintiems plaukti laivu tenka galvoti apie tai, ką pasiimti į laivą?

Pasidarykite sąrašą

Pirmasis patarimas būtų tiesiog pasidaryti protingą sąrašą. Tai bus fiziškai greičiau. Sąrašą galite darytis pagal toliau sekančius punktus, suskirstant juos į kategoriją. Galbūt prisėdę prie stalo sąrašą planuosite 20 minučių, o vėliau viską rinksite 40, ir būsite tikri, kad nieko nepamiršote. Tai daug geriau, negu chaotiškai rinktis daiktus, galvojant, kad gal jų prireiks plaukiant laivu.

Dokumentai

LaivaiNesvarbu, ar tai nedidelis plaukimas laivu palei krantus, ar rimtesnė kelionė įveikiant didesnį ruožą vandeniu, tačiau labai svarbu su savimi pasiimti visus reikiamus dokumentus. Kokie tai dokumentai? Pirmiausia, tai yra jūsų asmens dokumentai, toliau – jūsų kelionės bilietai, galiausiai – pinigai ir kortelės pinigams, ir pabaigoje – turimas draudimas. Itin aktualu, jeigu iš laivo išsilaipinsite jau kitame krante, ne Lietuvoje.

Drabužiai

Net jeigu plaukiate vasarą, laive gali būti vėsoka. Pagrindinė priežastis – kad jūra nėra niekada taip įšilusi kaip žemė, kad spinduliuotų šilumą. O antra – jūroje visada labiau vėjuota negu bet kur sausumoje, tad vėjas ir sukels vėsą, ypač vakarais. Tad pagrindinis principas, dedantis rūbus į kelionę laivu – numatyti, kad bus vėsių akimirkų ir pasiimti šiek tiek šiltesnių rūbų, negu į įprastą bet kurią kitą kelionę. Jeigu nusimato ir lietus, verta pasiimti ir neperšlampamą lietpaltį, su kuriuo, jeigu prireiks, galėsite lietaus metu išeiti į denį.

Maistas

Laivai siūlo savo pramogas, tarp kurių būna ir bufetas, numatyti patiekalai laive. Jeigu norite, viską galite valgyti laive. Tačiau taip pat verta pasiimti ir bent kažkokius pagrindinius jums svarbius užkandžius su savimi. Ypatingai, jeigu turite specialų mitybos planą (pvz., esate daug kam alergiški, sergate cukriniu diabetu, ar laikotės dietos po tulžies pūslės pašalinimo operacijos).

Vaistai

Dėl visa ko, verta įsimesti vaisų, kurių gali prireikti. Sergantiems jūros liga skauda galvą, juos pykina. Nuo pykinimo padeda „cerukalis“, kartais „mezym forte“, nuo skausmų padės „ibuprofeno“ turintys vaistai arba kiti, mažiau dirginantys vaistai. Kaip visada, verta pasiimti ir vaistų nuo alergijos, pavyzdžiui, „tavygilio“.

Elektronika

Su savimi vertėtų pasiimti įprastus jums reikalingus elektronikos prietaisus – telefonus, kompiuterius, pakrovėjus. Kaip ir į bet kokią kitą kelionę. Laivas turi savo elektros generavimo sistemą, todėl galėsite ten ir pasikrauti prietaisus, ir įjungti juos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.