Apsauginio darbas – koks jis?

Viena iš profesijų, kurią yra išmėginęs ne vienas vyras, ieškantis darbo dar ne pagal specialybę, tačiau kažko parankaus ir su normaliu atlyginimu – apsauginio. Apsaugos paslaugos yra teikiamos daugybėje objektų ir erdvių, o apsauginiams tenka įvairūs darbai. Nuėję į http://www.manosauga.lt/ puslapį pamatysite, kad saugos tarnybos suteikia daug paslaugų, pagal tai galima įsivaizduoti ir, ką dirba žmonės. Kalbamės su Edgaru, turėjusiu įvairių apsauginio darbo patirčių.

Kada pradėjai dirbti apsauginiu?

Saugos paslaugosĮvairiose apsaugos tarnybose dirbu jau 10 metų. Pirmą kartą apsauginiu įsidarbinau 12 klasės pabaigoje. Klasiokai dar ėjo į konsultacijas dėl egzaminų, o aš jau stovėjau prekybos centre su apsauginio drabužiais, mintyse besikartodamas istorijos formules. Tada padirbėjau per vasarą, šiek užsidirbau mokslams. Žinojau, kad išvažiavus į didmiestį reikės mokytis ir dirbti gal nebus laiko, gal nepavyks suderinti darbo su mokslais, todėl iš anksto labai taupiau. Šiek tiek pasitaupęs išvažiavau, o jau po mėnesio dirbau kitoje saugos tarnyboje, nes paaiškėjo, kad mokslus galima suderinti su darbu.

Kokio tipo apsauginiu yra tekę dirbti?

Drįsčiau sakyti, kad jau beveik visų tipų, išskyrus, vadovu ar direktoriumi dar nebuvau, bet juos gal ir nelaikysi apsauginiais, jie jau juk kitą darbą daro. Man teko stovėti prekybos centruose, žiūrėti, ar viskas gerai. Teko sėdėti ten pat ir už stiklo, stebėti per kameras. Monitorių stebėjimas pastaruosius metus buvo ir mano darbas kitoje tarnyboje. Tai gana paprastas darbas, tik reikia mokėti su savimi dirbti taip, kad neužmigtum, nes daugiausiai stebėti reikia nakties metu. Na ką, įsijungi kokį žaidimą ar filmą viename monitoriuje, kituose stebi, kas vyksta. Ir taip prasėdi visą naktį. Arba, jeigu kas nors į svečius ateina, tada laikas greičiau eina. Taip pat esu lygiai taip pat visą parą budėdavęs ir viename dideliame biure. Galiausiai, tekę būti tuo, kuris atsiliepinėja telefonu arba skambina žmonėms, kai jų signalizacija namuose sureaguoja. Ir taip pat tekdavo ir važiuoti pas žmones laužtis į namus, kai signalizacija reaguodavo.

Ir kaip tie darbai, kuo jie skiriasi, kas labiausiai patiko?

Labiausiai patikdavo būtent važiuoti pas žmones į namus, nes tada ir šiek tiek adrenalino gauni, o aš jį tikrai mėgstu. Aišku, būdavo ir labai pavojinga kartais. Man, dėkui dievui, neteko niekada nukentėti, bet kolegoms yra visko buvę, yra ir kad su peiliu pasitinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.