Būsto vertė Lietuvos miestuose

Jei nutarėte sužinoti kokius rezultatus jums parodys būsto paskolų skaičiuoklė, tačiau dar visiškai nesidomėjote būstų rinka ir nežinote kiek gali kainuoti jūsų trokštamas butas ar namas, norime jus įspėti – namai skirtinguose Lietuvos miestuose savo kaina gali skirtis labai smarkiai, todėl atkreipkite į tai dėmesį. Jei būsto paskolų skaičiuoklė jums parodys tam tikrą rezultatą kuris leistų įsigyti tikrai prabangų butą vidutinio dydžio Lietuvos mieste, šių pinigų gali neužtekti net ir pačiam skurdžiausiam buteliui esančiame prastame sostinės rajone.

Būsto paskolosBe jokios abejonės didžiausios kainos yra būtent sostinėje Vilniuje. Kodėl taip yra? Tam yra keletas priežasčių – tai pats didžiausias miestas, čia daugiausiai darbo vietų, čia daugiausiai pramogų ir kitų veiklų, čia žmonės uždirba daugiausiai, čia investicijų iš užsienio suplaukia taip pat daugiausiai. Kitaip tariant, galimybių ir pinigų šiame mieste yra daugiau nei bet kur kitur Lietuvoje. Natūralu, jog rinka diktuoja savo sąlygas ir nekilnojamasis turtas šiame mieste yra brangiausias. Tiesa, kaina taip pat gerokai priklauso nuo rajono. Brangiausi butai ir namai yra gerų rajonų reputaciją turinčiose miesto vietose – Senamiestyje, Užupyje, Antakalnyje, Žirmūnuose. Čia už patį paprasčiausią 2 kambarių butą tikrai teks pakloti gerokai virš 100 tūkstančių eurų.

Antras sąraše yra ne kas kitas, o Kaunas. Tai antras miestas pagal dydį, esantis ne taip ir toli nuo pačios sostinės. Iš tiesų galimas net ir variantas gyventi Kaune, o dirbti Vilniuje, kadangi susisiekimas tarp šių dviejų miestų yra tikrai geras. Tačiau kainos Kaune yra pastebimai mažesnės nei Vilniuje. Už tuos pačius 100 tūkstančių eurų Kaune galima nupirkti butą pačiame miesto centre. Arba tikrai neblogos būklės namą esantį toliau nuo miesto. Geriausiais rajonais Kaune yra laikomi Senamiestis, Centras, Žaliakalnis, Vičiūnai. Natūralu, jog būstai šiose miesto vietose kainuoja daugiausiai.

Tikriausiai nenustebsite, jog trečiojoje vietoje yra ir trečiasis miestas pagal dydį Lietuvoje – Klaipėda. Tai uostamiestis, kuriame galima rasti ir darbo galimybių, ir pakankamai pramogų bei gamtos. Tiesa, šis miestas yra gerokai nutolęs tiek nuo Kauno, tiek ir nuo Vilniaus, todėl keldamiesi gyventi čia atsiskiriate nuo didžiosios dalies Lietuvos populiacijos, kuri yra susitelkusi būtent šiuose dvejuose miestuose.

Kaip bebūtų, prieš žiūrėdami į būsto paskolų skaičiuoklė ir galvodami kokią pinigų sumą galėtumėte pasiskolinti, apsispręskite kur norite gyventi, kadangi reikiamų pinigų suma nuo to gali keistis labai smarkiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.