Darbas namuose ar biure? Kur pasiekiamas didesnis produktyvumas?

Dėl korona viruso vis dar daug žmonių dar dirba namuose ir kuriose įmonėse tai tapo gana dažna praktika. Kai kurie verslai net pradėjo galvoti, ar biurų apskritai reikia, kadangi darbuotojas dirbamas namuose reikalauja kur kas mažesnių išlaidų. Tačiau nepagalvojama apie tai, kad darbas namuose dažniausiai mažina produktyvumą, o nuo to, žinoma, kenčia įmonė.

Gera aplinka – būtina

Komercinės patalpos Vilniuje net ir pandemijos akivaizdoje vis dar aktyvios, kadangi verslai kuria tokias erdves, kurios būtų draugiškos žmogui ir tuo pačiu padėtų investuojant kuo mažiau, gauti kuo daugiau. O gera aplinka, tiksliau investicija į ją – visada atsiperka.

Svarbiausia – darbinga aplinka

Komercinės patalpos VilniujeNatūralu, kad daugeliui žmonių įsirengti darbo patalpas namuose, erdves, buvo labai didelis iššūkis, kadangi daugelis namuose paprasčiausiai neturi tiek vietos. Tokiu atveju darbo stalai buvo statomi paprasčiausiai miegamuosiuose, tad zona tarp poilsio ir tuo pačiu darbo – labai maža. Kaip teigia psichologai – per maža, kadangi dažniausiai tokiose erdvėse yra labai daug veiksnių, kurios iššaukia poilsį, tad susikaupti tampa sunku ir dažniausiai tas pats darbų kiekis daromas ilgiau.

Pokalbis su kolegomis – tinka ne visiems. Tačiau reikalingas

Lygiai taip pat komercinės patalpos suteikia galimybę paprasčiau daryti pertraukas, kurių metu dažniausiai maloniai bendraujama ir tuo pačiu kalbama ne tik apie darbą, tačiau malonumus. Žinoma, tai patinka ne visiems ir kai kurie žmonės tikrai skundžiasi, kad pokalbiai blaško. Visgi, psichologai priduria, kad toks poilsis yra labai svarbus, kadangi atsitraukimas nuo darbo padeda labiau pasiilsėti.

Tuo tarpu darbas namuose dažniausiai siejamas su neproduktyviu poilsiu, kuris dažniausiai yra prie kompiuterio arba telefono. O kuo žmogus mažiau ilsisi – tuo jis prasčiau dirba, tad galiausiai tai yra pavojus įmonei.

Daugiau dėmesio biurui

Akivaizdu, kad geras biuras yra būtinas, tačiau lygiai taip pat reikia nepamiršti, kad ne visos patalpos, kurios tinkamos komercinei veiklai – tikrai geros. Štai todėl reikia daugiau dėmesio skirti aplinkai ir tuo pačiu jose formuoti dizainą, kuris tikrai pasiteisintų. Tai yra, būtų toks, kokio reikia, kad darbas būtų produktyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.