Dekoratyvinis tinkas – ne tik grožiui

Dekoratyviniai tinkaiJeigu Jūsų namas jau gana senas ir jo išvaizda yra kiek pabodusi, tokiu atveju rekomenduojame pasinaudoti dekoratyvinio tinko galimybe. Juolab, dekoratyviniai tinkai reikalingi ne tik tuomet, kai norite papuošti namus. Tuo pačiu jie sandarina juos ir gyvenimas tampa kur kas komfortabilesnis. Pirmiausia, panaikinami įtrūkimai pro kuriuo ateina šaltas oras, tuo pačiu sukelia ir kur kas didesnę drėgmę namuose

Akivaizdu, kad dekoratyvinis tinkas yra geriausias pasirinkimas ieškantiems naujos gyvybės namams. Svarbiausia tik tinko pasirinkimo darbus, tiek tinkavimo darbus palikti profesionalams, kurie išmano šio tipo darbus. Norėdami kiek palengvinti tinkavimą pateikiame kelis paprastus patarimus, kurie padės džiaugtis puikiu rezultatu.

Dažnai pasitaikanti problema – netinkamas tinko kiekis. Jį reikia pasirinkti labai atidžiai, kadangi kartais uždedamas per didelis kiekis, o kartais per mažas. Apskaičiuoti neturint patirties yra gana sunku. Galbūt todėl dažniausiai ir kreipiamasi į specialistus, kurie atlieka tinkavimo darbus. Tai garantuoja, kad darbai bus atlikti kokybiškai ir neliks jokių klaidų, kurios vėliau gali kelti problemas. Juolab, per didelis arba per mažas tinko kiekis gali pakoreguoti ir raštą, kurį kuriate naudodami tinką. Juk norisi, kad jis būtų idealiai toks, koks nurodytas ant pakuotės.

Planuodami tinkavimo darbus būtinai turite įvertinti, koks oras tuo metu dominuoja. Kuomet darbai atliekami labai ryškiai saulei šviečiant – raštas ir pati spalva gali kiek išblukti, tad nepavyks gauti tokio fasado rezultato, kokio yra tikimasi. Taip pat nerekomenduojama tinkuot ir tada, kai lauke lyja, kadangi dažniausiai nuo drėgmės tinko spalva taip pat gali kiek pakisti. Siūlome įvertinti ir tai, kad drėgmė gali neigiamai paveikti tinko struktūrą ir tuo pačiu jis gali netinkamai atlikti apsaugos funkciją.

Dar viena gana dažnai padaroma klaida – po armavimo darbų iškart dedamas tinkas. Kuomet fasado paviršius yra padengiamas cementu – reikia šiek tiek palaukti, kol jis sustings. Kai kurie ekspertai tvirtina, kad reikia laukti net ilgiau, pavyzdžiui dvi savaites. Tuomet ant viršaus galima tepti pasirinktą tinką, kuris puikiai pasidengs ir kurio spalva visiškai nepakis.

Dekoratyviniai tinkai pasirenkami ir pagal spalvinius poreikius įvertinus, kokios spalvos tinkas Jums labiausiai tinka. Kokybiškas dekoratyvinis tinkas turi gražiai atrodyti ant fasado bent jau penkerius metus. Jeigu matote, kad taip ilgai ir sėkmingai nesilaiko – tokiu atveju daugiau nepirkite to gamintojo produkcijos. Internete galima rasti kitų žmonių komentarus apie tam tikro gamintojo produkciją. Tokie komentarai padeda susidaryti nuomonę, ko galima tikėtis ir ar tikrai dekoratyvinis tinkas ilgą laiką atrodys puikiai ir spalva bus ryški.

Taip pat dažniausiai rekomenduojama pasirinkti tokį tinką, kurio sudėtyje naudojama smulkesnė frakcija. Toks tinkas pasidengia kur kas lygiau ir atrodo kur kas gražiau. Juolab, kai atsiranda mikro nelygumai, galima tik toje vietoje uždėti tinko, kad sutrūkimai būtų paslepiami.

Blogas pasirinkimas pasirinkti baltą tinką ir vėliau jį padengti norimais dažais. Dažniausiai nuo tokio paviršiaus dažai labai greitai nublunka, o kai kuriais atvejais net ir nukrenta. Investuokite į kokybišką dekoratyvinį tinką, kuris puikiai atlieka apsaugos funkciją.

Jeigu pats nesate tikras, kad pavyks tinkamai fasadą padengti dažais, tokiu atveju rekomenduojame darbus palikti profesionalams. Jie visada padarys geriau ir greičiau. O kai investuojate į namus – reikia pasirinkti kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.