Kaip sutaupyti perkant internetu

Kartais nori nenori, išleidi pirkiniams daugiau nei planavai. Ir aišku, tai pastebi jau post factum, kai daiktai jau būna parnešti namo, o pinigai išleisti. Taip nutikti gali ir perkant gyvai, ir internetu, tačiau yra gera strategija, kaip sutaupyti perkant internetu tokiose parduotuvėse kaip 1a.lt. Tereikia žinoti pagrindines rekomendacijas ir kai kurias griežtesnes taisykles. Jas prisiminti, jų laikytis, ir viskas bus daug geriau.

Pirkite iš patikimos parduotuvės

Pirmas patarimas: pirkti tik iš labai patikimų parduotuvių. Visi žino, kad sukčių gali pasitaikyti visose sferose, taip pat ir interneto parduotuvėse. Dažnai žmonės suklysta, nuėję į populiarų internetinį turgų ir ten gerokai permokėję arba likę apgauti. Pavyzdžiui, tokios parduotuvės kaip Amazon arba E-bay yra pasaulyje gerai žinomos. Tačiau ten nėra tik viena parduotuvė, vienas pardavėjas. Tai platformos, kuriose prekiauja įvairūs pardavėjai, taigi, tai savotiškas turgus. Galima ten papulti ir ne ant tokių sąžiningų pardavėjų. Nors platformų savininkai stengiasi iš visų jėgų kovoti su situacija, kad tose parduotuvėse neliktų sukčių, kartais būna visko. Tad daug geriau yra pirkti iš žinomų parduotuvių, kurios nenuvils, prekes pardavusi kokiam nors sukčiui. Dar geriau – pirkti iš lietuviškos parduotuvės, pavyzdžiui, 1a.lt. Nes tik lietuviškose parduotuvėse jūs būsite visiškai tikri, kad viskas vyks sklandžiai, o esant nesklandumams – galėsite apginti savo teises, grąžinti prekę, atgauti pinigus ar kompensacijas, viską gražiai išsiaiškinti.

Nepasitikėkite parduotuvėmis, kur „per gerai, kad būtų tiesa“

Vėlgi, siekiant sutaupyti, reikėtų prisiminti patarimą, kad „šykštus moka du kartus“. Tokių prekių ir parduotuvių, kur viskas daug pigiau, tiesiog reikėtų vengti, nes ten taip pat galimai bus sukčiai. Juk visi geri dalykai, kuriuos esate pirkę ar darę, visuomet turėdavo savo kainą. Taigi, čia ne išimtis. Internetas nėra stebuklų miškas, tai tik patogesnė platforma prekiauti įvairiais produktais ir paslaugomis. Tad nenustebkite, kad viskas ten taip pat turi turėti protu ir širdimi pagrįstą kainą.

Rinkitės produktą, skaitydami atsiliepimus

PardavimaiKai perkate turguje, išvis neturite galimybės įsitikinti, ar produktas geras, ar tai apgaulė, pardavėjai tiesiog įkyriai siūlo, sakydami, kad tai paskutinė kopija ir vieną sau yra dar pasilikę. Bet štai perkant internetu jūs turite labai daug laiko savarankiškai, be jokio spaudimo apsispręsti, kokio daikto norite. Tai irgi nulemia pinigų sutaupymą – juk galiausiai nusiperkate tokį, kokio jums reikia labiausiai, tai reiškia, pilnai patenkinate savo poreikius ir nebereikia vėliau dar ilgai galvoti, ką čia per nesąmonę įsigijote ar pirkti kažką antra kartą. Galbūt sakysite – tai kaip internetu matant nuotrauką žinoti, ar produktas geras, juk nepačiupinėsi? Nors nepačiupinėsi, tačiau turėsite puikiausią prieigą prie daugybės kitų žmonių patirčių ir matysite, koks pasitenkinimas. Internete rasite tikrai daug atsiliepimų, komentarų apie prekę. Taip sužinosite, kuo ji iš tiesų gera, ir kas blogiausio su ja gali nutikti, dėl ko klientai nepatenkinti – o gal tai jums neturi jokios įtakos. Taip pat rasite ir video pristatymų, kur matysite, kaip prekė išpakuojama, kas su ja vyksta, kai ji sujungiama ir pan., ir tai taip pat padės apsispręsti. Tiesa, galbūt nuspręsite, kad jums nereikia prekės su visomis savo funkcijomis ir galėtumėte kad ir pigiau gaut, pavyzdžiui, šiek tiek apgadintą grotuvą, kuriame neveikia CD funkcija, bet jos jums ir nereikia. Taigi, tuomet galite užsukti į grąžintų prekių skiltį, tokią turi ir elektroninė parduotuvė 1a.lt. Ten galite pasirinkti prekes, kokių jums reikia ir netrukus pamatysite, kad galite labai pigiai įsigyti daiktą. Tad visada verta patikrinti, ar norimos prekės nėra tarp nukainuotų grąžintų, sužinoti, koks defektas ir nuspręsti, ar jis jums svarbus. Tai labai geras būdas taupyti.

Jeigu prekė netinka – grąžinkite

Kalbant apie grąžintas prekes, negalima nepastebėti, kad taip – tikrai yra žmonių, kurie kažkokias prekes kažkodėl grąžina. Vadinasi, galima galvoti apie tai, kad ir jūs galite tapti tuo žmogumi, kuris grąžina prekes. Pagal LR įstatymus, ginančius vartotojų teises, galima grąžinti internetu pirktas prekes neįvardinus jokių defektų per 14 dienų, nes jūs vis tiek nesate tikri, ką gausite, tai gavus į rankas gali paprasčiausiai nepatikti prekė. Pagal atskirus kiekvienos interneto parduotuvės nurodymus, prekes galima taip pat grąžinti ir esant ilgesniam terminui dėl įvairių defektų.

Sekite naujienas ir akcijas

Dar vienas geras būdas apsipirkti internete pigiau ir gerokai sutaupyti – tai sekti įvairias naujienas ir akcijas. Galite prisiregistruoti parduotuvės naujienlaiškiams gauti ir visos gerosios naujienos apie išpardavimus bei akcijas pasieks jus elektroniniu paštu. Galima kartais tiesiog užmesti akį į parduotuvių asortimentus. Informacija apie akcijas visada būna pačiame priekyje, nes tai parduotuvių reklaminis triukas, o jums – puikus būdas sutaupyti.

Pirkite su pirkinių sąrašu

Geras principas, kurio vertėtų laikytis nuolat – pirkti tik su pirkinių sąrašu. Jeigu klaidžiojate po parduotuves be nuovokos, būkite tikri, kad tuoj išleisite pinigus neplanuotiems dalykams ir nieko neturėsite. Taigi, visada stenkitės turėti pirkinių sąrašą ir būtent jis tegul tampa jūsų kelrodis po virtualias interneto parduotuvės lentynas. Sąrašas padės išvengti neplanuotų pirkinių, leis apsipirkti tikrai produktyviai. Galite darytis sąrašą su kategorijomis pagal prioritetus: žymėti, kas yra būtina, kas yra pageidaujama jeigu rasite pigiau, kas yra visai nereikalinga ir ko tiesiog turėtumėte vengti, nes galbūt žinote, kad tai kažkokia silpnybė, kuriai nuolat išleidžiate per daug.

Taupykite siuntimo išlaidoms

Jeigu dažnai perkate internetu iš tos pačios parduotuvės, pavyzdžiui iš 1a.lt, galite sutaupyti pirkdami rečiau, bet po daugiau. Juk kiekvieno užsakymo siuntimas jums kainuoja išlaidas. Tačiau, jeigu užuot 3 kartus per savaitę pirkę tuos pačius pirkinius į krepšelį susidėsite kartą per savaitę, sutaupysite dvi siuntimo išlaidas. Gal taip dažnai neperkate ir galvojate, kad tai neaktualu. Tačiau, gali būti, kad perkate skirtingose elektroninėse parduotuvėse ir kiekvienoje mokate už siuntimą. Taigi, galite tiesiog pirkti vienoje visada ir tokiu būdu taip pat taupysis pinigai. Pavyzdžiui, prieš Kalėdas ar kitas šventes, tikrai bus nemažai atvejų, kada reikės pirkti daug prekių internete, tad kodėl gi to nepadarius vienu mostu, vienoje interneto parduotuvėje?

Kaupkite lojalumo taškus

Kai kurios interneto parduotuvės siūlo tam tikras lojalumo programas, leidžiančias tikrai produktyviai sutaupyti. Pavyzdžiui, jūs perkate prekes, už jas gaunate taškų, kitą kartą, kai atsiskaitinėjate, tie taškai sumažina kainą. Arba galima tapti VIP narysčių turėtojais, kuriems taikomos specialios nuolaidos.

Nepraleiskite per daug laiko apsipirkinėjant

Nors galimybė išsamiai apžiūrinėti prekes ir jas rinktis ir vilioja, vis tiek laiko leidimas interneto parduotuvėje neturėtų būti per ilgas. Viskam jauskite ribas, nes kas per daug, tas nesveika. Jūsų laikas – labai vertingas dalykas, tad visuomet stenkitės būti atsargūs ir neužsibūti parduotuvėje be tikslo per ilgai, nes taip irgi sutaupysite jums svarbių dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.