Naujos valties pirkimas: ką įvertinti?

EcholotaiValtys yra labai reikalingas atributas tiems, kurie mėgsta pažvejoti. Žinoma, tą daryti galima bet kuriame vandens telkinyje nuo kranto, tačiau išplaukti su valtimi yra kur kas smagiau. Dar puiki nauda yra ta, jog ir laimikiai skiriasi – vienos žuvys būna netoli kranto, kiti giliau ir toliau nuo jo. Taigi, atsidavusiems žvejams be valties tikrai būtų sunku pasimėgauti tokiu procesu. Juk plaukiojantis galima ir atsipalaiduoti ir savo veiklai atsiduoti. Nesvarbu koks oras, gera valtis puikiai tarnaus visus metus, tačiau reikia mokėti išsirinkti. Žinoma, jei tikrai mėgstama žvejoti, reikšmės turėtų turėti ne tik valtys, bet ir meškerės, echolotai, kurie labai padeda žvejyba paversti sėkminga veikla. Universalumo netrūksta PVC valtims, kurios džiugina daugelį užkietėjusių žvejų. Kaip ją išsirinkti, jei niekada valties neturėjote? Viskas labai paprasta, svarbiausi keli kriterijai, kuriais ir reikėtų vadovautis.

Greičiausiai iškart pradedama galvoti apie tai kokio dydžio valtis turėtų būti. Apgalvoti nesunku, tačiau kartais pamirštamas vienas dalykas. Jeigu galvojama apie žvejybas su šeima ar draugais, reikėtų pagal jų skaičių ir vertinti kokia valtis tiktų. Žvejojant vienam, be kompanijos pirkti didelės valties nereikia, tačiau reikia tvirtai žinoti, jog tikrai nenorėsite išplaukti su kitais žmonėmis. Kas dažnai pamirštama yra vieta daiktams. Ilgesniam pasiplaukiojimui prireikia maisto, atsigerti, taip pat susidedamos meškerės, jei reikalingi – echolotai, jaukai ir daugelis kitos įrangos. Jei perkama pati mažiausia valtis, nes ja plaukios tik vienas žmogus, pažiūrėkite ar turėsite kur daiktus pasidėti. Tikrai galima rasti ir tokių, kur vietos nepakaks – tuomet žvejyba bus tikrai sunku. Net ir smulkūs žvejybai reikalingi daiktai užims vietos, nors daugeliui atrodo, kad jos beveik nereikia. Tuo labiau, kad ne tik echolotai ir meškerės valtyje bus, juk reikia sutalpinti ir laimikius. Puikų valčių pasirinkimą rasite – https://www.garantboats.eu/.

Valtys turi minkštą, pripučiamą dugną arba kieta iš faneros ar aliuminio. Žvejybai patariama rinktis kietą, nes jis stabilesnis, todėl galima lengviau stovėti jame, ypač kai pabosta sėdėti ar gaudoma didelė žuvis. Ilgesnėms kelionėms vandeniu pripučiamas dugnas nėra labai tinkamas, todėl įvertinkite kam valtis bus skirta. Geriau rinktis iškart geresnį variantą nei vėliau galvoti apie naujos valties įsigijimą. Valtys kietu dugnu tikrai nenuvils nei vieno žvejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.