Ekspertai atsako – kuo pasižymi kokybiški diskiniai skutikai?

Prieš sėjant sėklą, svarbus žingsnis yra paruošti dirvą. Norint užtikrinti, kad jūsų pasėliai išaugtų iki galo, jūsų dirvožemis turi būti tobulas. Diskiniai skutikai (dar vadinami diskinėmis akėčiomis) yra bene geriausia žemės ūkio technika šiam darbui – suardo dirvą, naikina piktžoles, supjausto jūsų žemę į tvarkomas eiles. Jei nesate tikri, kokio tipo diskiniai skutikai geriausiai tinka jūsų darbui, parengėme vadovą, kuriame pabrėžiamos daugumos turimų diskinių skutikų savybės ir parinktys.

Tvirtinimo parinktys

Renkantis diskinius skutikus (taip pat kombainas arba traktoriai) pirmiausia turite nuspręsti, kuris modelis geriausiai tinka jūsų darbui. Kai reikia pritvirtinti skutikus prie traktoriaus, yra dvi parinktys – 3 taškų prikabinamas arba traukiamas užpakalinis.

Trijų taškų montuojami diskiniai skutikai leidžia pakabinti padargą tiesiai prie traktoriaus 3 taškų kablio. Tai užtikrina neįtikėtinai lengvą transportavimą ir saugojimą. Kadangi akėčias galima lengvai pakelti ir nuleisti traktoriaus 3 taškų kabliu, sutaupysite daug laiko, skirto surinkimui ir žemės keitimui. Šio tipo diskiniai skutikai yra itin pritaikomos, todėl lengvai valdysite mažose erdvėse.

Pjovimo parinktys

Diskiniai skutikai paprastai būna trijų skirtingų tipų pjovimo variantų – vieno veiksmo, dvigubo veiksmo ir poslinkio modeliai.

Dvigubo veikimo diskiniai skutikai, dar vadinami tandeminiais, pjauna dirvą dviem skirtingomis kryptimis. Priekinė ašmenų grupė pjauna dirvą viena kryptimi, o galinė ašmenų grupė pjauna priešinga kryptimi.

Diskiniai skutikai gali būti su poslinkiu: poslinkio akėčiose kablį galima reguliuoti į kairę arba į dešinę, kad ši žemės ūkio technika būtų nustatytoje padėtyje už tos vietos, kur yra traktorius. Tai populiarus pjovimo būdas, nes taip sukuriamas labai sklandus pjūvis dirvoje.

Ašmenų tipas

Kitas svarbus veiksnys renkantis diskinius skutikus yra ašmenų tipas. Jie paprastai būna su įpjovomis arba lygiais peiliais. Priklausomai nuo numatomos akėčių naudojimo paskirties, kiekvienas peilių tipas turi savų privalumų ir trūkumų.

Įpjovos peiliukai

Įpjovos peiliukai yra agresyvesnio tipo ašmenys. Jie daug geriau įsiskverbia į dirvą, tačiau paprastai yra brangesni. Pjaunant aukštą augaliją turintį dirvožemį, pvz., ganyklas, šieno laukus, kukurūzų laukus ir dengiamuosius augalus, dantyti peiliai veikia geriau nei lygūs. Tačiau buvo žinoma, kad pjaunant uolėtą dirvą įpjovos peiliai yra labiau linkę pažeisti.

Lygūs peiliukai

Lygūs peiliai daug geriau manevruoja per uolėtą dirvą nepažeidžiant. Tačiau, kalbant apie kietą dirvą, jie tiesiog neturi tokios pat prasiskverbimo galios kaip dantyti peiliukai. Lygūs peiliai linkę pervažiuoti augmeniją, o ne perpjauti ją. Norint geriau prasiskverbti iš lygių ašmenų, prie diskų gaujos paprastai yra gera idėja pritvirtinti svarmenų dėžę.

Kalbant apie diskinių skutikų peilius, įprasta naudoti dantytų ir lygių peilių derinį. Įpjovomis peilius galima montuoti ant priekinių sijų, kad būtų galima pjauti galingai ir agresyviai, o lygius peiliukus galima montuoti ant užpakalinių, kad apdaila būtų lygi.

Ašmenų dizainas

Kai nuspręsite, kuris ašmenų tipas jums tinkamiausias (arba galbūt jų derinys), turite atsižvelgti į ašmenų dizainą. Skutikų peiliukai paprastai būna dviejų skirtingų stilių – plokščių arba įgaubtų.

Įgaubti peiliai geriau įdirba dirvą. Jie ne tik prasiskverbia į dirvą, bet ir pakelia bei išsklaido dirvą į vieną pusę. Tokie diskiniai skutikai tarnauja ypač patikimai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.