Iškylos gamtoje: ką reikia žinoti?

Vis dažniau lietuviai pasirenka poilsį gamtoje, todėl įvairios išvykos į gamtą dabar labai populiarios. Kas svarbu planuojant iškylauti gamtoje? Tai labai priklauso nuo to, kokio pobūdžio išvyką jūs planuojate. Vienokie patarimai bus, kai planuojama kelionė baidarėmis Lakaja, kitokie patarimai jums pravers, kai norite organizuoti iškylą prie ežero.

Pramogos gamtoje su baidarėmisSvarbiausia iškylos užduotis – surasti tinkamą vietą. Lietuvoje labai daug gražių parkų, ežerų, upių ir miškų, kuriuose galima iškylauti. Pagalvokite, kuris šalies regionas jums labiausiai patinka? O galbūt turite svajonę pamatyti tam tikrą vietą? Štai ir puiki pradžia tinkamos vietos paieškai. Taip pat pagalvokite, kokio pobūdžio iškylos jums norisi? Galbūt norite ramiai atsikvėpti nuo kasdienybės ir jums puikiai tiktų ramus poilsis prie ežero? O gal norite aktyvių pramogų? Jei nenorite gulėti ir valgyti gardų maistą, tai rinkitės plaukimą baidarėmis. Dabar gausu įvairių gražių maršrutų. Tuo pačiu ir aktyviai praleisite laisvą laiką, ir pamatysite išskirtines gamtos vietos bei surengsite iškylą vienoje iš plaukimo maršruto stotelių.

Kai jau žinote kokia bus išvyka, tai galima pereiti prie kito patarimo. Maistas ir gėrimai – svarbu pasirinkti tinkamus pagal tai kur ir kaip iškylausite bei, kiek dienų truks pramogos. Pagal tai galima rinktis ar imti greitai ar negreitai gendančius maisto produktus ir pagalvoti kaip juos laikyti bei kaip pagaminti. Tai itin svarbu, jei planuojama plaukti baidarėmis, o plaukimas truks ilgiau, nei vieną dieną t.y. bus su nakvyne. Jei jau kelionė su nakvyne, tai pagalvokite ko dar prireiks iš daiktų skirtų nakvojimui. Tai gali būti palapinės, miegmaišiai, kepsninė, indai, puodai ir kt. Jei planuojate nakvoti ne po atviru dangumi palapinėse, tai rezervuokite nakvynę kaimo turizmo sodyboje. Tuomet daiktų prireiks gerokai mažiau.

Visai nesvarbu ar iškylausite tik vieną dieną ar planuojate pramogauti ilgiau. Svarbu pasirūpinti tokiomis priemonėmis kaip skirtomis nuo uodų, erkių ir kitų kraują siurbiančių parazitų. Taip pat pasirūpinkite ir priemonėmis nuo saulės. Labai gerai, jei su savimi pasiimsite ir būtiniausių vaistų ar pirmosios pagalbos rinkinį. Niekad nežinote, kas gali nutikti gamtoje.

Planuojant iškylas gamtoje reikia nepamiršti, kad svarbiausia pasirinkti gražią vietą. O visa kita tik sekantys organizaciniai darbai, kurie prisidės prie įsimintinos iškylos įgyvendinimo. Pasinaudokite galimybe praleisti daugiau laiko gamtoje ir mėgaukitės kokybišku laisvalaikiu su jums artimais ir brangiais žmonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.