Ką reikia žinoti apie linoleumą?

Niekas nepaneigs, kad grindys yra viena iš svarbiausių namų interjero dalių. Šiuo metu vis labiau populiarėja linoleumas (PVC danga), kuris gali drąsiai rungtis su kitomis populiariomis grindų dangomis. Šiuolaikinis linoleumas Dubingiuose gaminamas iš kokybiškų medžiagų, todėl vertinant kokybę, tikrai laimi prieš tą linoleumą, kuris buvo namuose prieš dešimtmetį.

Naujos grindų dangosKaip jau supratote, grindų dangos, kurios buvo gaminamos anksčiau, skiriasi nuo dabartinių. Todėl, jei pamatėte parduotuvėje linoleumą, kuris atrodo labai gražiai, tačiau suabejojate vien dėl to, kad tai linoleumas – neabejokite, o sužinokite daugiau apie šiuolaikinės PVC grindų dangos gamybos ypatumus. Ar žinojote, kad tokia grindų danga gaminama tik iš natūralių medžiagų? Taip, tokios medžiagos ne tik natūralios, bet ir kokybiškos, o tai užtikrina tai, kad tokia grindų danga tarnaus ilgai. Linoleumas yra sudarytas iš trijų sluoksnių. Dėl šios paprastos priežasties jis lėčiau dėvisi ir blunka. Tai esminis skirtumas, kuris skiriasi, jei lyginsime pigų linoleumą su kokybišku. Verta paminėti ir tai, kad gamintojas dažniausiai pirmos rūšies linoleumui suteikia iki dešimties metų garantiją, o tai yra išties daug. Be to, kalbant apie linoleumo privalumus, reikia paminėti ir praktiškumą. Tokia danga tinkama daugelyje patalpų. Galima pamatyti linoleumą tiek visuomeninės paskirties pastatuose, pavyzdžiui, ligoninėse, tiek ir individualiuose namuose ar butuose. Jei kalbame apie būstą, tai linoleumas bus tinkamas tiek virtuvėje, tiek ir svetainėje ar kituose kambariuose. Svarbiausia, kad jis tikrai labai praktiškas ir kalbant apie jo priežiūrą. Paprastas valymas suteikia daugiau laisvo laiko, nei lyginant, tarkim, su kilimine danga, tai linoleumo priežiūra ne tik paprasta, bet ir greita. Jis ypatingai tinkamas tiems žmonėms, kurie serga alergija dulkėms.

Tam, kad būtų paprasčiau pasirinkti, linoleumas skirstomas pagal klases. Ką kiekviena iš jų reiškia? Pavyzdžiui, linoleumas Dubingiuose parduodamos įvairių atsparumo klasių, kurios skirstomos į tris grupes. Pati populiariausia yra 21, 22, 23 klasės danga, kurios paskirtis – buitinės patalpos. Tokios klasės PVC grindų danga tinkama ten, kur mažai vaikštoma, pavyzdžiui, svečių kambarys arba miegamasis kambarys). Sekanti grupė – 31, 32, 33, 34, kuri vadinama visuomeninės paskirties danga. Ji pasirenkama ir gyvenamuosiuose namuose, pavyzdžiui, svetainėje ar virtuvėje puikiai tinka 31 klasės danga, o visuomeninės paskirties patalpoms sekančios grupės, pavyzdžiui, tinka biurams. Aukščiausio atsparumo klasės linoleumas – 41, 42,43 klasės. Jis skirtas gamybinėms patalpoms. Pagal patalpą parenkama tinkama klasė.

1 komentaras “Ką reikia žinoti apie linoleumą?

  1. Tikrai, nuo senu laiku linoleumas atrode labai prastas pasirinkimas. Bet kai pamaciau siuolaikine pvc grindu danga, buvau maloniai nustebinta. Ir kaip paprasta ja priziureti. Tikrai svarstau rinktis butent tokia savo butui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.