Itališkas modernių namų stilius. Ką verta žinoti?

Kas gali būti geriau nei tradicinės vertybės kalbant apie grožį? Šiame straipsnyje kalbėsime apie modernų itališką interjerą, o jeigu Jūs nesate jo gerbėjas, galbūt netgi pakeisime Jūsų nuomonę.

Mažai kas yra abejingas geriausiam itališkam interjerui, juk jis neklystamai asocijuojasi su kokybe ir geru stiliumi.

Prabangus dizainas, įmantrios linijos, neįprastas baldų dekoravimas – tokios mintys dažniausiai iškyla galvojant apie svajonių namus.

Gera žinia ta: net jeigu ir nesate rūmų ar didelių apartamentų šeimininkas, itališkas stilius vis tiek gali puikiai tikti Jūsų interjerui.

Prisiminkite apie proporcijas

Egzistuoja toks stereotipas, kad itališkiems baldams reikia ypatingai erdvaus būsto. Jeigu prisimintumėme bent keletą nuotraukų iš prestižinių žurnalų, itališki baldai dažniausiai yra vaizduojami prabangiose vilose, užmiesčio namuose, todėl daugelis mano, kad juos nėra įmanoma įkomponuoti paprastame bute. Tačiau tai yra tiesiog neteisinga nuostata.

Jeigu nesate abejingi itališkiems baldams ir dekorui, viską galima puikiai sutalpinti net ir nedideliuose kambariuose, ir tam neprireiks kažkokio ypatingo išplanavimo ar panašiai.

Tereikia prisiminti vieną pagrindinę italų taisyklę: mažiau daiktų – daugiau grožio!

Svarbūs ir baldų išmatavimai: tam, kad jie atrodytu kuo geriau, suteikite jiems aplinkui daugiau laisvos vietos.

Baldai dekorui

Pamirškite nenatūralias spalvas

Geriausias spalvinės gamos receptas – kuo daugiau šviesių atspalvių, ramių, nerėkiančių spalvų. Tokie pasirinkimai – teisingiausias kelias, juk prabangūs baldai arba dekoravimo elementai nereikalauja paryškinimo, jų išvaizda kalba pati už save.

Italai mėgsta dažyti sienas dramblio kaulo, šviesiai pilka, švelniai žydra arba neryškia geltona spalvomis.

Neverta jaudintis dėl galimai blankaus interjero. Temperamento jam priduos išskirtinio dizaino baldai.

Pasirinkite teisingą apdailą

Jeigu iš pagrindų atnaujinate savo namus, galbūt bent jau svajojate apie šiuolaikinius prabangius apartamentus. Toks efektas visų pirma pasiekiamas kokybiškos sienų, grindų ir lubų apdailos dėka.

Sienos – tai pagrindinis Jūsų interjero fonas. Kuo įmantresnio dizaino baldus ketinate pasirinkti, tuo paprasčiau, mažiau dėmesį atkreipiančios privalo atrodyti sienos. Ir atvirkščiai: lakoniško dizaino baldams paryškinti Jūs privalėsite pasirinkti įspūdingesnę sienų apdailą, pavyzdžiui panaudoti puošnesnius, stilingus tapetus.

Grindų apdailai naudokite natūralaus parketo ir kokybiškų plitelių derinį. Virtuvės zonoje gali puikiai tikti mozaikos rašto juodai baltos plitelės. Tokiu atveju svarbu, kad virtuvės grindys liktų matomos, negalima pasirinkti ladai didelio stalo.

Pliteles geriausia derinti su medinių grindų perėjimu į svetainės zoną. Virtuvės ir svetainės grindų spalvos bet kuriuo atveju privalo būti skirtingos.

Gerą atmosferą kurkite tinkamo apšvietimo dėka

Itališkam interjerui tiesiog būtini gražūs, neįprasto dizaino šviestuvai. Kai kurie modernūs šviestuvai komplektuojami ne su viena, o keliomis skirtingomis lemputėmis, iš kurių kiekviena skleidžia savo šviesinę nuotaiką. Vienos lemputės skirtos tam, kad patalpoje būtų kuo daugiau šviesos, o kitos, mažiau ryškios, tinkamos poilsio nuotaikos užtikrinumui.

Pagalvokite ne tik apie pagrindinį, bet ir apie zoninį apšvietimą. Pasirinkite šviestuvus lovai iš šonų arba papildomą šviestuvą svetainėje prie sofos. Gero dizaino šviestuvas nėra vien šviesos šaltinis, bet ir interjerą praturtinantis objektas.

Vėlgi nepamirškite paprastos taisyklės: kuo įmantresnė sienų, grindų ir lubų apdaila – tuo paprastesni šviestuvai privalo būti pasirinkti.

Pasirinkite kokybiškus baldus

Tikri itališki baldai pasižymi visais trokštamais privalumais. Jie labai ergonomiški, tvirti ir ilgaamžiai, o tuo pačiu elegantiški, nesrvarbu kokia apdaila jiems yra parinkta.

Jeigu Jūsų biudžetas ribotas, geriau pasirinkti lakoniškesnius baldus, o papildomai investuoti į gerą interjero dekorą.

Paprasto dizaino baldams labai dažnai tinka gobelenai su raštais, langeliais, linijomis ir panašiai. Taip pat juos paryškina ir gaivesnės spalvos, tokios kaip žalia, mėlyna, oranžinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.