Durų rankenos valymas ir priežiūra

Durys nereikalauja daug priežiūros ir labai dažnai jos tarnauja mums ilgus metus, o mes net nepagalvojame apie tai, kad galbūt joms reikia skirti šiek tiek dėmesio, kad jos atrodytų kur kas gražiau, kad jos kur kas tikslingiau atliktų joms paskirtą darbą. Juolab, ypač jeigu kalbame apie tokią smulkmeną kaip durų rankenos. Jos yra ir retas iš mūsų pagalvoja, kad jai reikia skirti kokio nors dėmesio. Paprasčiausiai, durų rankenos yra labai tvirtos, jų atliekama funkcija labai paprasta, tad neatrodo, kad jos galėtų kaip nors sugesti.

Visgi, jeigu norite, kad koks nors daiktas Jums kuo ilgiau tarnautų – jam reikalinga priežiūra. Ne išimtis yra ir durų rankenos. Priežiūros gal reikia ir labai mažai, tačiau ji turi būti. Juk pasitaiko atveju, kai sugedus rankenai tenka keisti visas duris, o tai gana nemaža investicija.

Durų rankenos valymas

1. Actas. Jeigu Jūsų rankena anksčiau buvo blizgi, tačiau šiuo metu jos išvaizda tikrai Jūsų nedžiugina, tokiu atveju rekomenduojame naudoti actą kaip puikią valomąją priemonę, kuri gali sėkmingai nuvalyti net ir labai įsisenėjusius paviršius. Juolab, panaudojus actą paviršius paprasčiausiai taps blizgus.

Durų rankenos2. Soda. Soda yra dar viena priemonė, kuri naudojama rankenų valymui. Ji labai gelbsti tuomet, kai ant rankenos paviršiaus galima matyti labai sudėtingai nuvalomas dėmes. Sodos mišinį su vandeniu paprasčiausiai uždėkite ant dėmės ir palaukite, kol soda sėkmingai padarys savo darbą ir panaikins nemalonią dėmę.

3. Spiritas. Su spiritu yra valomi visi blizgūs paviršiai, kurie nuo ilgo naudojimo paprasčiausiai prarado savo žavesį. Galima naudoti tiek gryną spiritą, tiek paprasčiausiai geriamą alkoholį. Tiek vienas, tiek kitas puikiai pašalins net ir labai sudėtingas dėmes.

4. Svogūnas. Su svogūna, kuris vėliau skleidžia gana nemalonų kvapą, galima išblizginti net ir ir jau senokai pasenusius paviršius. Sutekite rankenoms naują gyvenimą.

5. Langų valiklis. Galiausiai, durų rankenos gali būti sėkmingai nuvalomos naudojant langų valiklį.

Durų rankenos priežiūra

1. Patepkite aliejumi. Jeigu Jūsų rankena skleidžia labai keistus garsus, kurie trukdo ramiai kiekvieną kartą daryti duris – tokiu atveju reikia atrasti priežastį, kodėl taip yra. Dėl nuolatinio rankenos naudojimo ji dėvisi ir ilgainiui pradeda skleisti labai nemalonius garsus, kurie kelia diskomfortą. Jeigu ir Jums taip nutiko – problemą galima išspręsti paprasčiausiai sutepus rankeną aliejumi.

2. Suklijuokite nukritusias dalis. Jeigu rankena nuo naudojimo suskilo ir tam tikros jos dalys nebeatrodo labai šauniai – tokiu atveju naudojantis super moment klijais suklijuokite visas detales. Tai visada pigiau nei pirkti naują rankeną, tad sutaupykite ten, kur galima taip paprastai.

3. Priderinkite rakinimo mechanizmą. Jeigu norite, kad durų rankena būtų viso kambario akcentas, tokiu atveju siūlome prie jos priderinti ir spynelę, kuri dažniausiai būna kiek žemiau rankenos. Pilnas komplektas visada atrodo kur kas gražiau, tad ir rekomenduojame iškart pirkti komplektą. Tuo pačiu tai puiki galimybė sutaupyti.

Durų rankenos tarnavimo laiko tarpas varijuos priklausomai nuo to, kiek esate pasiruošęs skirti dėmesio savo durų sudėtinėms dalims. Svarbiausia yra prižiūrėti reguliariai, kad problemos neiškiltų staiga. Taip pat siūlome nepamiršti, kad jeigu turima rankena jau nebeatlieka savo funkcijos, tokiu atveju visada ją galima pakeisti nauja. Įmontavimas yra paprastas ir mylimas duris vėl prikelsite naujam gyvenimui. Juolab, itin stilingos rankenos gali tapti tikru kambario akcentu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.