Kada tenka laužtis į butą

Nors situacijos, kada vyksta avarinis durų atidarymas labai mėgstamos kine ir stimuliuoja vaizduotę, tačiau ir gyvenime būna nemažai atvejų, kada iš tiesų prireikia, kad tarnybos padėtų atidaryti duris. Ir ne visada tos situacijos būna tokios kraują stingdančios ir pavojingos. Nors pasitaiko visko.

Savininkai netenka raktų

Dažna priežastis, dėl kurios būna reikalingas durų atidarymas – kai pats savininkas nebeturi buto raktų. Pakanka juos pamesti, o atsarginių nebūti niekam palikus, ir prasideda problemos. Taigi, jeigu norima apsaugoti savo turtą, visada reikėtų pirma kam nors palikti atsarginius raktus. Tuomet nereikės laužyti durų ir išimti spynos, jegu būdami išėję pamesite buto raktus.

Smurtas šeimoje

Saugios durysKitas variantas, kada reikia laužtis – tai už durų vykstančios smurto scenos. Tokių variantų nėra labai daug, nes paprastai smurto scenarijai išsprendžiami kitaip negu būtinai laužiantis į butą. Tačiau tarnyboms yra tekę atlikti ir tai. Žinoma, čia jau tuomet dalyvauja nebe taikus durų atrakintojas visrakčiu, o visos specialiosios tarnybos ir net ginkluotos pajėgos. Apie tokias situacijas kartais praneša įkaitai, o kartais tie, kas lieka bute už uždarų durų.

Spyna užsikerta

Paprasta situacija, kada tenka laužtis ir atidaryti duris avariniu būdu – kai užsikerta spyna. Pasitaiko, kad labai senos spynos būna vienokiu ar kitokiu būdu sugadinamos ir tuomet nebūna kaip atidaryti durų. Tai gali nutikti nebūtinai su išorinėmis durimis buto, bet ir su bet kuriomis durimis, esančiomis viduje.

Avarinė situacija bute

Yra nemažai gyvų pavyzdžių, kaip kiaulystės dėsniai žmonėms sugadina atostogas. Išvykstate atostogauti į tolimą šalį, o netrukus gaunate žinių, kad jūsų butas yra kaip akvariumas, iš kurio liejasi vanduo ant kaimynų buto. Tačiau raktų niekam nepalikote – niekas negali įeiti sutvarkyti ir likviduoti avarijos. Tuomet tarnyboms tenka laužtis į butą. Dažnai daug patogiau būna laužtis per balkono duris, nes jos tikrai paprasčiau išimamos negu šarvuotos buto durys į laiptinę. Visgi, atsargumo priemonės nepamaišytų buto savininkams – užsukti skaitliukus, išjungti elektrą ir palikti kam nors atsarginius raktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.