Kaip keisdami ratus galime sumažinti kuro sąnaudas?

Net ir tobulai žiemos speigams paruošto automobilio kuro sąnaudos padidėja apie dešimt procentų. Taip nutinka ne tik dėl ilgesnio automobilio šildymo, lėtesnio automobilio srauto, minkštesnės padangų gumos, tačiau ir netinkamai parinktų padangų. Tačiau būtų taupyti yra.

Padangų ir ratlankių daroma įtaka

Padangų ir ratlankių dydis daro įtaką automobilio kuro sąnaudoms. Ne veltui ne tik ratlankiai pagal automobili turi būti parenkami, tačiau ir pagal padangos aukštį bei kitus parametrus. Įsivaizduokime situaciją, kuomet papuošėme savo transportą per aukštomis padangomis (aukštesnėmis negu nurodė gamintojas). Tokiu atveju galime tikėtis netiksliai rodančio spidometro. Čia paklaida gali siekti net dvylika procentų. Ratlankiai ismatavimai turi taip pat atitikti gamintojo nurodymus (ir iki šiol sklandantys mitai, kad nėra didelio skirtumo tarp ratlankiai r15 ir ratlankiai r16 subliuško lyg balionas).

RatlankiaiKuro sąnaudoms reikšmę turi slėgis. Jeigu jis padangose bus didesnis negu reiktų pasipriešinimas ir sąnaudos mažės, mažesnis – atvirkščiai – didės. Ratlankis beje irgi yra ne tik dėl grožio, tačiau ir dalinai padangos apsaugai. Nesvarbu ar šiemet Jūsų pasirinkimu tapo nauji ratlankiai, naudoti ratlankiai ar lengvo lydinio ratlankiai internetu, jie turi būti nepažeisti ir nesuskilę. Priešingu atveju mažės stabilumas posūkiuose ir tuo pačiu gali kiek padidėti kuro sąnaudos.

Svarbiausios taisyklės pilnos taupyklės link

Jeigu dvejojate koks ratlankis turėtų papuošti Jūsų ratus, bei kokią įtaką ši kombinacija turės apsilankymų degalinėje skaičiui, pasikonsultuokite su specialistu. Naujos padangos ir nauji ratlankiai yra patikimiau už dėvėtus. Tad jeigu nerimaujate dėl kainos rinkitės kažką panašaus į pigus ratlankiai ar ratlankiai internetu.

Svarbu nepamiršti paspaudus šaltukui išimti iš automobilio nereikalingus daiktus, nes papildomas svoris didina kuro sąnaudas. Jeigu nuolat keliausite į darbą su perkrauta bagažine joks ratlankis nepadės sumažinti kuro sąnaudų.

Neapkraukime šalto variklio. Leiskime jam padirbėti tuščia eiga. Jeigu tinkamai eksploatuosime automobilį – laiku keisime tepalus, o ratlankis ir padangos bus parinktos tinkamai, – saugiai ir šiltai pražiemosime, o vasarą už sutaupytus pinigėlius galėsime leistis į nuotykių kupiną kelionę.

  • Ratlankiai internetu yra pigiau nei perkant specializuotose parduotuvėse ir turgavietėse.
  • Ratlankiai internetu pardavinėjami su šimtu procentų grąžinimo garantija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.