Kaip saugiai išmesti akumuliatorių

Jeigu matote, kad kažkur vyksta akumuliatoriai akcija, turbūt jau mąstote apie tai, kaip norėtumėte ir patys kokį nors smagų įsigyti. Tačiau prieš puolant akcijos į nagus, reikia pamąstyti, kur padėsite senąjį.

Prie konteinerio

Kur įsigyti akumuliatorių?Jeigu nauji akumuliatoriai akcija, tai senų reikia atsikratyti – juk taip dabar mąstote, tiesa? Bet toks mąstymas visai nėra geras. Nes mąstyti jums reikia apie tai, kur dėti seną. Ir kai turite kokių nors šiukšlių, ką su jomis darote? Metate į konteinerį arba pastatote šalia jo. Taigi, ir šį kartą nebus jokios išimties. Tiesiog įmesite jį ten, kur metate ir visas šiukšles, ar ne? Kažkada dar kažką rūšiuodavote, todėl stiklo nemaišydavote su popieriumi, o popierių su metalu ir panašiai. Ar vis dar tai darote? Turbūt ne, todėl ir dėl akumuliatoriaus per daug negalvosite. Berods kažkas kažkur juos superka, todėl padėsite prie konteinerio, kaip padedate rudus butelius nuo alaus. Gal tas, kam reikia, pasiims ir dar kelis litus iš to pasidarys.

Galvojate, labai šauniai sumąstėte? Tai – labai blogas požiūris. Negalima taip palikti akumuliatoriaus. Visų pirma, jis yra kenksmingas tą akimirką, visų antra – jis turi ilgalaikį kenksmingą poveikį, visų trečia – jeigu kas pamatys taip darant, gausite baudą. Iš akumuliatoriaus išsiskiria rūgštys, kurios viską kas gyva aplink naikina. Jeigu padėtumėte akumuliatorių ant pievos ir leistumėte jam natūraliai suirti, tai nuo išbėgančių rūgščių aplink dideliu spinduliuišsinaikintų žolė, žemėje gyvenantys organizmai. O kiek blogųjų dujų su sunkiaisiais metalais dar pasklistų į orą? Taigi, palikti akumuliatorių kažkur nesaugomoje teritorijoje lauke – bloga mintis ir didelė tarša mūsų planetai.

Į upę

Bet jeigu įmesite į upę, tai niekas nepastebės? Juk greitai. Akumuliatorius sunkus, jis iškart ten nuskęs ir jokių problemų nekels. Kada nors koks nors naras su kitu šlamštu gal ištrauks, o jums kas? Ogi nieko, tokie žmonės dažniausiai nugyvena taip ir negavę atpildo. O gamtai labai blogai – užteršite vandenį, ir jame sumažės gyvybės, ir plauks žuvelės pilvais į viršų.

Į pavojingų atliekų aikštelę

Teks pavažiuoti į pramoninį rajoną arba net už miesto, bet jūs atiduosite akumuliatorių ten, kur jis bus saugiai utilizuotas. O už tai dar ir kelis eurus gausite. Akumuliatorius bus išardytas ir perdirbamos jo dalys panaudotos vėl, o visa chemija bus nukenksminta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.