Kaip saugoti nešiojamą kompiuterį

Niekam nesmagu, kai reikalingas PC repair. Nors šiais laikais dažniausiai prireikia mac repair, arba tiesiog nešiojamo kompiuterio taisymo. Ir kad ir kur, pas kokį meistrą taisysite kompiuterį (Vilniuje ar Londone), jūs visada gausite tuos pačius nurodymus, kaip saugoti savo nešiojamą kompiuterį. Štai pagrindiniai principai, kurių laikantis galėsite savo kompiuteriu nešiojamu džiaugtis ilgiau.

Neišjunkite kompiuterio

Gal jums to niekas nesakė, bet nešiojami kompiuteriai nėra pritaikyti tam, kad būtų dažnai išjungiami ir įjungiami. Jeigu norite savo kompiuterį turėti ilgai, niekada jo neišjunkite – tik užmigdykite. Tam jis ir turi „Sleep“ funkciją.

Laikykite toli nuo maisto ir drėgmės

Svarbiausia yra vengti skysčių, nes jie kompiuterį sugadinti gali daug greičiau nei patikėtumėte. Tačiau taip pat reikia vengti ir visokių trupinių.

Nemėtykite ir saugokite nuo smūgių

Kaip apsaugoti kompiuterį?Pirmiausiai reikėtų įsigyti specialų gerą minkštą dėklą jūsų kompiuteriui. Kuris bent jau transportuojant nešiojamą kompiuterį, padės jį išsaugoti tokį, kokio norėsite. Padės padaryti taip, kad turėtumėte tikrai gerą kompiuterį, nesudaužytą. O taip pat visada labai atsargiai su juo elkitės ir stenkitės neužkliudyti, nenumesti. Smegenų sutrenkimas kompiuteriui gali baigtis tikrai nelinksmai.

Atnaujinkite operacinę sistemą ir programas

Reikia ne tik techniškai prižiūrėti kompiuterį, bet ir teikti jam „psichologinę pagalbą“ – leisti jam dirbti su programomis teisingai, leisti jam atsinaujinti visą vidinę sistemą, leisti jam galvoti tik tai, ką reikia galvoti. Todėl būtinai atnaujinkite, kai yra naujinių, programas, taip pat operacinę sistemą. Reaguokite į metamus pranešimus, į tai, ko kompiuteris prašo. Turėkite ir tinkamą antivirusinę programą, kurią irgi atnaujinkite.

Saugokite nuo dulkų ir pūkų

Pats didžiausias priešas kiekvienam nešiojamam kompiuteriui – dulkės ir pūkai. Patariama netgi nejungti kompiuterio tokioje patalpoje, kokioje yra labai daug dulkių ir ji mažai vėdinama. Kompiuteris turi ventiliatorių, kuris aušina procesorių. Kadangi procesorius yra kompiuterio smegenys, joms perkaitus, jis sugenda. Tam, kad aušinimas vyktų sklandžiai, į ventiliatorių turi nepatekti dulkės ir visokie pūkai. Todėl niekada nedėkite kompiuterio ant dulkėto arba pūkuoto paviršiaus, taip pat nelygaus (nes užkimšite vėdinimo angas kompiuterio dugne). Jūsų kompiuteris turi ventiliuotis taip, kaip ir visi kiti jums žinomi kompiuteriai. Todėl pasistenkite, kad viskas taip ir būtų. Tą padaryti galite tada, kai kompiuterį priversite dirbti ant lygaus švaraus paviršiaus. Niekada nedėkite nešiojamojo kompiuterio ant kelių, kelnių, ant pledo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.