Kelioninės kuprinės ir jų inventorius: ką pasiimti?

Jei planuojate ilgesnę kelionę, turistinį žygį ar poilsį gamtoje, jums bus reikalinga patogi kelioninė kuprinė, kurioje tilps visi būtiniausi išvykos daiktai. Paprastai turistinės kuprinės grupuojamos pagal savo talpą. Populiariausias keliautojų pasirinkimas – 50–120 litrų talpos gaminiai, skirti ilgesnės trukmės kelionėms ar kalnų žygiams.

Svarbiausi kuprinės pasirinkimo kriterijai

LaisvalaikisKelioninių kuprinių pasiūla išties didelė, todėl priimti tinkamą sprendimą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tarpusavyje kuprinės skiriasi savo dizaino sprendimais, dydžiu, petnešomis, išplanavimu ir kitais aspektais, kuriuos privalu įvertinti ir apsvarstyti. Pardavėjai vieningai sutinka – ieškant geriausios kuprinės, visų pirma ją būtina matuotis. Be to, kuprinę reikėtų matuotis su svoriu, kadangi visos kuprinės yra patogios tol, kol neturite krovinio. Dar vienas svarbus aspektas – realus kuprinės svoris. Kartais į rankas paimta kuprinė atrodo sunkesnė, palyginus su apkrova, kurią jaučiame kuprinę laikydami ant nugaros. Ir atvirkščiai – lengva kuprinė gali netinkamai paskirstyti svorį, todėl visos kelionės metu jausite diskomfortą.

Vertindami plačią kuprinių pasiūlą, didžiausią dėmesį turėtumėte skirti jos talpai. Jei planuojate kelių dienų išvyką, užteks ir mažesnės kuprinės, kurios talpa neviršys 70 litrų. Pardavėjai juokauja, kad į tokias kuprines telpa viskas, ko reikia, o kas netelpa – to ir nereikia. Jei galvojate apie ilgesnius žygius, reikės didesnės kuprinės (80–120 litrų). Čia tilps ne tik palapinės, miegmaišiai, gėrimai ir maistas, bet ir visa papildoma įranga, kurios gali prireikti ilgos kelionės metu.

Kelioninės kuprinės turinys

Kad kelionė ar turistinis žygis būtų sklandus ir nesukeltų rūpesčių, turite atsakingai planuoti kelioninio bagažo turinį. Vienas svarbiausių jūsų darbų – kokybiški drabužiai ir patogi avalynė. Primename, kad kelionės metu gali įvykti įvairių situacijų, todėl patariama su savimi turėti papildomą drabužių komplektą. Į kelionę pasiimkite ir miegmaišį, palapinę, peilį, degtukus, žibintuvėlį, maisto įrankius (puodelį, šaukštelį, šakutę), šiukšlių maišų, higienos reikmenų ir t. t.

Jei keliaujate su grupe, pagalvokite apie bendrai naudojamus kelioninius daiktus, kuriuos galima paskirstyti keliems keliautojams. Racionalius kelioninės kuprinės išplanavimas palengvins bendrąjį krovinio svorį ir apsaugos nuo nereikalingų daiktų pertekliaus. Siūlome iš anksto su grupės draugais susitarti dėl palapinės (jei palapinė didesnė ir joje gali miegoti keli žmonės), kirvio, pjūklo, katilo.

Atskirą kelioninių daiktų grupę sudaro maisto produktai. Venkite greitai gendančių užkandžių, alkoholio, gazuotų ir saldžių gėrimų, nuo kurio jausitės dar labiau ištroškę. Siūlome atsisakyti stiklinių maisto pakuočių, kurios gali tapti įvairių nelaimių priežastimi, be to, stikliniai indai yra didesnio svorio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.