Kodėl ir kokiomis savybėmis pasižymi skirtingų šalių interjerai?

Žvelgdami į ReForma ar kitų dizainerių sukurtus interjerus, galime matyti juos skirtingus, tačiau vis tiek kažkaip tinkančius mūsų šaliai, ar jai būdingus. Lietuviai pastaruoju metu itin mėgsta būtent vadinamojo skandinaviško stiliaus interjerus. Tačiau pasidairius po margą pasaulį, galima pamatyti, kad tų interjerų visokių labai skirtingų tikrai yra labai daug. Tad pakalbėkime šiek tiek apie juos. Kokie yra gana ryškūs tų skirtingų kraštų interjero skirtumai ir kodėl?

Pietų šalys: šaltos statybinės medžiagos, balta spalva

ReFormaPakalbėkime apie interjerą pietų šalyse. Būtent čia galima iškart pamatyti skirtumus jau fasaduose. Jeigu lankotės prie Viduržemio jūros ar kitose vietovėse, tai iškart matysite, kokie yra tie skirtumai. Pavyzdžiui, kad čia visuomet yra baltos sienos, o stogai visada vienodi: raudoni čerpiniai, arba žydri, arba tiesiog be nuolydžio balti. Kai stogai be nuolydžio, tai rodo, kad tokiose vietose beveik nelyja, taigi, nesikaupia vanduo, ir jam nereikia niekur nubėgti. Kai stogai vienodų spalvų, tai tiesiog rodo, kad miesto architektai dirba reikliai ir neleidžia statyti pastatų, kurie savo margumu išsiskirtų bei gadintų bendrą vaizdą. Viskas turi būti panašu, gražu ir derėti tarpusavyje. Balti fasadai pasirinkti iš dalies dėl tos pačios priežasties, bet taip pat ir dėl to, kad balta spalva yra labiausiai atspindinti šviesą, taigi, mažiausiai įkaista ir leidžia karštomis dienomis palaikyti vėsą namo viduje.

O kokie yra interjero sprendimai, būdingi šioms šalims? Vėlgi dėl to paties alinančio karščio tokiose šalyse yra tiesiog labai karšta ir norisi atsivėsinti. Tai labai gerai atsispindi grindyse: jos yra beveik visada keramikinės, iš plytelių. Ar tai bus svetainė, ar vonia, ar miegamasis, čia stengiamasi padaryti taip, kad nuleidę kojas ant žemės, pajaustumėte bent šiek tiek šalčio. Skirtumų rasime ir apsilankę vonioje. Čia matysime visuomet įrengtą dušą taip, kad jį būtų patogu naudoti kasdien po kelis kartus. Vėlgi, tai dėl to paties karščio ir poreikio atsigaivinti.

Šiaurės šalys: medis, gamtiškumas ir minimalizmas

Labai skiriasi viskas šiaurės šalyse. Daug kur naudojamas medis, dėl to, kad ten yra daug miškų, jie žaliuoja ir tiekia žaliavas tokiam interjerui is statyboms. Kaip pastaruoju metu atsirado minimalistinė kryptis, net sunku pasakyti.

Rytų šalių spalvų margumynai

Taip pat atpažįstamas dalykas yra rytų spalvų margumynai. Interjerai, kuriuose labai daug skarų, kilimų, užuolaidų, staltiesių, ir viskas yra marga, ryšku. Tai rytams būdingas interjeras, tiesiog susijęs su įprastu tradiciniu tų šalių vizualumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.