Kaip sukurti seno namo interjero grožį

Jau kuris laikas į interjero tendencijas vis labiau veržiasi idėja, kad namai turi atrodyti tarsi senovėje, būti gražūs ir kokybiški. Pvz., medines grindys į interjero madas grįžo su trenksmu, ir tie, kas kiliminėmis dangomis buvo užkloję seną medinį parketą, staiga karštligiškai ėmė plėšyti tuos kilimus ir šveisti grindis, jas atnaujinti, išstatyti namuose tarsi gražiausią puošmeną. Atsirado ir daugiau tendencijų, kurios verčia į dabartį žvelgti iš praeities perspektyvos, įvertinus, kas iš tiesų yra laiko patikrinta ir gražu, kas gali būti pavadinta tam tikra prabanga.

Medinės grindys

Medžio grindysVienas gražiausių dabartinių prabangos aspektų, kurie turi nenuginčijamą pranašumą prieš alternatyvas – tai tikros medinės grindys. Geriausia, aišku, ąžuolinės, nes būtent tokios gali atrodyti tikrai gerai, ir mums, lietuviams, suteikia pasididžiavimą savo šalimi. Juk ąžuolai – medžiai, kuriems kadaise melsdavomės ir laikėme juos šventais. Nereikia net sakyti, kad turime ilgą istoriją ir ryšį, susijusį su šiuo medžiu. Visgi medinės grindys dabar yra tikrai populiarėjantis dalykas, kurį žmonės renkasi, norėdami prabangos ir specialios auros namuose. Kartu tai yra ilgaamžis pasirinkimas. Ne be reikalo tai – bene vienintelės grindys, kurias žmonės gali pas save turėti tiesiog kelias dešimtis metų, ir net šimtą metų, paskui atrestauruoti ir vėl džiaugtis it naujomis.

Senos ąžuolinės spintos, skrynios, stalai

Dar vienas dalykas, kurį verta rinktis, norint turėti autentiškus ir prabangius namus – tai ąžuoliniai baldai. Ir jie nebūtinai turi būti nauji. Tai gali būti baldai, kurie bus ir senesni, galbūt gerai išlaikytas antikvariatas ar pan. Senos ąžuolinės spintos, skrynios ir stalai – tikrai geras pasirinkimas. Ir puikiai derės prie kitų protingų sprendimų, tokių kaip ąžuolinės grindys.

Klasikiniai mediniai laiptai

Žinoma, visus namus puošia laiptai. O ypač tada, kuomet įrengta tikra didelį ir graži laiptinė su nuostabiais turėklais ir grindimis. Pagalvokite apie klasikines fotosesijas, kaip žmonės mėgsta gražias nuotraukas daryti būtent ant laiptų. Kodėl? Nes laiptai suteikia gerą perspektyvą, jie yra labai gražus dalykas. Jie yra praktinis, susisiekimui reikalingas dėmuo, tačiau drauge ir kažkas labai nepaprasto, gražaus.

Dideli mediniai langai ir užuolaidos

Dar namus papuoš langai. Tačiau ne paprasti plastikiniai langai, o dideli vitrininiai, su per juos einančiais perskyrimais. Prie tokių langų derės gražios klasikinės užuolaidos. Štai tada galėsite gyventi kaip rūmuose ar dvare, su senoviniu grožio prieskoniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.