Kokiu kuru geriausia kūrenti krosnį?

LentosArtėjant žiemai ne pas vieną kieme būna atvežamos lentos, o vėliau pjaunamos į malkas. Kiti gi susiverčia didelę juodą anglių krūvą. Dar pas kažką – atsiranda durpės. Kokiu kuru geriausia kūrenti krosnį?

Lentos

Turbūt pats populiariausias kūrenimo būdas visgi yra malkos. Žmonės paprastai ima arba jau supjaustytas malkas, arba pas juos atvežamos lentos, kurios paskui supjaunamos, sumetamos į tą vietą, kur yra malkinė. Mediena kūrenti labai paprasta, nes medį smagu paimti į rankas, jis kvepia, jis nėra purvinas, jis netepa, jis labai lengvai įsidega. Tačiau ir dega jis tikrai greitai, todėl, jeigu krosnis labai sena ir prasta, jeigu namas visai nesandarus – tuomet nėra labai gerai kūrenti su mediena. Verčiau ieškoti kažko ilgiau degančio. Bet naujos statybos apšiltintuose namuose su naujomis krosnimis kūrenti malkomis tikrai galima. Pats žmogus nusprendžia, ar to nori. Juozas, kuris žiemai jau užsivežė lentų, sako, kad jam taip geriausia. „Kiti žmonės veža iškart malkas. Man patinka pačiam susipjauti. Jeigu jums išverčia malkų krūvą ant kiemo, tai jūs paskui turite po vieną tą gabaliuką rankiot ir vežt į malkinę. Jeigu atveža lentas, paprasčiau. Nešiesi iškart po dvi, o tai sudaro jau kokia 20 pagaliukų, ir vietoje pjauni, pačioje malkinėje. Tada greitai ji prisipildo malkų, ir gerai. O kartais tarp tų lentų dar kokia viena ir graži nušlifuota būna. Tada tą į šoną pasidedu. Medieną mėgstu, nes patinka jos kvapas, ir dėl to, kad tai švarus produktas. Pliauską įmesti net vaikas į krosnį gali, o su šlapiomis juodomis anglimis – daug vargo“, – sako Juozas.

Anglys

Tačiau anglys yra taip pat mėgstamos daugybės žmonių. Jos labai ilgai dega, daug rečiau tenka eiti prižiūrėti krosnies. Tačiau jos sunkios, tad jas nepatogu nešti, o jeigu yra atvežamos į vieną vietą, išverčiamos, jas reikia persinešti, galiausiai ir kūrenant vis tiek išsimozoji.

Durpės

Dar vienas kurui skirtas produktas. Jas taip paprastai kaip malkų, sudėtų į rietuvę, glėbyje neatsineši. O jeigu neši kaip anglis kibire – teks daug kartų eiti. Mat durpės yra labai lengvos, jos gana greitai sudega. Be to, taip pat yra gana nešvarus produktas, galima išsitepti nuo jų, namuose pribyra šiukšlių. Visgi, jos sulyginai nebrangios, be to, labai lengvai, panašiai kaip ir mediena, įsidega. Jos tarsi tarpinis variantas tarp anglių ir medžio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.