Pasižvalgymas Europos sostinėse

Kai lėktuvų bilietai šiais laikais tokie nebrangūs, normalus poreikis yra pasižvalgyti po Europą ir susipažinti su jos sostinėmis. Vyresnioji karta dažnai gali pasigirti, jog savo laiku išvažinėjo pusę Tarybų Sąjungos, tačiau būna niekada nesilankę vakarinėje Europos dalyje. Visgi tiek jauni, tiek vyresni keliautojai gali lengvai ir smagiai pakeliauti po gražiausias Europos sostines, tereikia išsirinkti tinkamus bilietus. Tad į kokius Europos miestus jus nukeldins lėktuvų bilietai?

Berlynas

Kelionės lėktuvuSavo kelionę po Europos sostines galite pradėti būtent nuo to miesto, kuriame ir stovėjo tiesiogine fizine išraiška geležinė uždanga. Šaltojo karo metais pastatyta Berlyno siena vėliau turėjo dramatiškus padarinius. Berlynas buvo atribotas į dvi dalis, viena priklausė rusams, kita amerikiečių sąjungininkams. Visa tai buvo seniai, tačiau būtent tokia miesto istorija leidžia pasivaikščioti po itin unikalias Berlyno vietas, matyti, kaip skiriasi teritorijos, buvusios Rytų ir Vakarų Berlyne. Vienoje pusėje matysime Hitlerio ir nacistinės Vokietijos didingą architektūrą, kitoje – tokią pat didingą, tik dar pilkesnę sovietinę miesto industriją. Žinoma, nuo sienos griūties prabėgus keliems dešimtmečiams, Berlynas yra įgavęs daug panašumų abejose srityse, tačiau visgi tai istorinis miestas. Dabar jis garsėja savo neribotomis laisvėmis, žmonių liberališkumu, menais.

Paryžius

Šis meniškas ir romantiškas Europos miestas, neseniai paženklintas kruvinais išpuoliais, vis dar yra vienas labiausiai lankomų miestų Europoje ir žinoma, populiariausias Prancūzijoje. Nors sostinė ilgą laiką turėjo prastą vardą dėl savo kvapų ir iš pradžių kaip nesąmone atrodžiusiu Eifelio bokštu, vėliau tai įgijo nuostabios romantikos ir meno dvasią. Praėjusio šimtmečio bėgyje būtent Paryžiuje gimė impresionizmas ir kelios kitos meno srovės, nusinešusios su savimi ir visą kultūrinį Paryžiaus gyvenimą. Čia virė tikra gyvoji kultūra, ir dabar Monmarto rajone galima rasti daugybę žmonėms atvirų galerijų, stebėti gatvės meną. Paprastai lėktuvų bilietai labai pigiai gali nuskraidinti į Paryžiaus Bauevais oro uostą, nuo kurio dar apie pusantros valandos tenka važiuoti į miesto centrą.

Roma

Dar viena Europos sostinė, kurią būtina aplankyti kuo greičiau, jeigu dar nesate ten buvę. Ypatingai tada, kai lėktuvų bilietai ten tokie pigūs. Skrydžiai lėktuvu gali nugabenti tiek į Fumitino, tiek į Champinio oro uostus. O Roma itin turtinga savo architektūra ir daile, kurią ten užtarnavo Romos imperijos žmonės, vėliau Renesanso, Baroko, Gotikos menininkai.

Žiemą pigūs skrydžiai jus nuneš ir į kitas gražias Europos sostines: Amsterdamą, Barseloną ar Kopenhagą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.