Dar kartą apie kompresorių

Ieškantiems ekonomiško sprendimo, norint išspręsti kai kurias užduotis garaže, reikalingi kompresoriai pigiau. Tokių galima įsigyti specializuotose parduotuvėse akcijų metu. O nežinantiems, kas apskritai yra oro kompresoriai, kviečiame susipažinti.

Platus panaudojimo spektras

Geriausi kompresoriaiKompresoriai pigiau būdavo gaminami netgi Lietuvoje, seniau buvusioje Tarybų Sąjungoje. Tam tikru metu pagaminta net ir labai daug kompresorių, kurių platus pasiskirstymas įvairiose pramonės srityse rodo ir itin įvairų, kompleksinį panaudojimą. Oro kompresoriai, skirtingos išvaizdos ir gamybos technologijos, skirtingo galingumo, yra dedami į šaldytuvus, taip pat į automobilius, jie panaudojami gaminant ekskavatorius, malimo įrenginius, įvairias mechanines skalbykles bei valyklas, netgi tas pačias automobilių valyklas įrenginėjant dažnai reikalingas kompresorius. Na o kasdien garažuose su mašinomis dirbantys meistrai kaip niekas kitas gerai žino, jog kompresoriai labai reikalingi dažymo darbams, taip pat ir apdailos, netgi ratų pakeitimui jie gali labai praversti. Tad kompresorius dažnai yra ir išsinuomojamas tam tikru metu, kai garaže prisikaupia įvairių darbų.

Apie kompresorių

Ar suvokiate, kaip iš tiesų dirba kompresorius, kodėl iš jo išeina tokia stipri oro srovė, galinti net ir žmogų nunešti į kitą patalpos pusė (jeigu žmogus – 5 metų amžiaus)? Norint suprasti tai, tenka šiek tiek pasigilinti į fiziką. Nesvarbu, ar mažesni, ar didesni, ar skirti statyboms, ar skirti darbui garaže su automobiliais, ar miniatiūriniai, dedami į šaldytuvą, oro kompresoriai yra prietaisai, kurie visų pirma konvertuoja energiją (paprastai atsirandančią naudojant elektrinį motorėlį arba specialų dyzelio, dujų ar kt. sistemą), į potencialią energiją, kuri yra išsaugoma suslėgto oro pavidalu. Taigi, kompresorius tą ir daro – tarsi sukompresuoja orą. Kuris, kai yra paleidžiamas, tiesiog iššauna didžiulę energijos bangą ir taip įvyksta tam tikras elektro ratas.

Paprastai kompresoriai yra labai įvairiai pritaikomi. Tiek seniau būdavo tokie, tiek dabar. Jeigu pasižvalgytume kompresorių centre, pamatytume, kad jie ir atrodo kartais labai skirtingai. Patys didžiausi yra tarsi milžiniški oro balionai ant kojelių. Tie būna patys galingiausi ir gali padėti padaryti net sunkiausius darbus. Kiti gi – gali būti nedideli ir patogūs kaip kokie robotukai. Mažo ir mieli kompresoriai gali turėti netgi smagius ratus, ir būti vežiojami. Tokie praverčia pramonėje, kai kompresoriaus reikia skirtingose vietose. Tam tikri kompresoriai skirti būtent dažymui, kai didžiulis oro slėgis lengvai išpurškia dažų srovę ir tam tikros vietos iškart pasidengia dažų sluoksniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.