Veterinarinės diagnostikos paslaugos ir pirmasis vizitas pas specialistą

Veterinarinės diagnostikos paslaugosJei nusprendėte laikyti gyvūną, nepamirškite, kad augintinio sveikatai ir gerovei reikės specialistų priežiūros ir pagalbos. Bendraukite su kvalifikuota veterinarijos klinika, kurioje dirba ilgametę darbo patirtį turintys specialistai ir teikiamos visos veterinarinės diagnostikos paslaugos. Apsilankymas pas veterinarą svarbus dėl profilaktinės gyvūno priežiūros ir neišvengiamas tuomet, kai augintinis suserga. Deja, gyvūnai serga taip pat, kaip ir žmonės, pvz., šuniukai, daug laiko praleisdami lauke, gali persišaldyti ir susirgti gripu. Niekada neatidėliokite vizito pas veterinarą iki to laiko, kai augintinis jau sunkiai serga. Kad išvengtumėte bet kokių problemų, pas specialistą lankykitės reguliariai. Be to, tai svarbu augintinio socializacijai.

Apsilankymas veterinarijos klinikoje

Apsilankymų veterinarijos klinikoje dažnumas priklauso nuo šuns amžiaus: jaunas šuniukas ar katė turėtų apsilankyti pas veterinarą kas mėnesį arba kas kelis, o suaugęs gyvūnas – kartą per metus. Paprastai daugiau specialisto priežiūros reikalauja šunys, kadangi jie daug laiko praleidžia lauke. Šunys pas veterinarą turėtų būti atvedami su pavadėliu ir antsnukiu, kadangi augintinis gali tapti agresyvus dėl jaučiamo streso.

Pirmojo vizito metu augintinis yra apžiūrimas. Veterinaras užpildo visus reikalingus duomenis, nurodydamas gyvūno amžių, laikymo sąlygas, mitybos įpročius ir pan. Dažniausiai prašoma ir augintinio šeimininko asmeninių duomenų. Atlikus pirminę apžiūrą, šuniukai turi būti paskiepijami, kartais prašoma atlikti papildomus – kraujo, šlapimo ir išmatų – tyrimus. Praktika rodo, kad daugelis žmonių mano, jog pas veterinarą turėtų lankytis tik veisliniai šunys ar kilmingos katės. Toks požiūris yra visiškai nepagrįstas – nepriklausomai nuo augintinio veislės, gyvūnui reikalinga profesionali specialisto priežiūra. Be to, gydytojas ne tik patikrins augintinio sveikatą, bet ir patars, kaip jį prižiūrėti, kuo maitinti, kaip dresuoti ir pan.

Įvertinkite veterinarijos klinikos aplinką ir veterinaro geranoriškumą

Kad augintinis jaustų mažiau streso ir priprastų prie veterinarinės aplinkos bei gydytojo, rekomenduojame dažnai nekeisti pasirinktos veterinarijos klinikos. Rinkitės patikimą kliniką, kurioje atliekamos įvairios veterinarinės diagnostikos paslaugos – taip būsite tikri, kad įvykus nelaimei, jūsų augintiniui bus suteikta visa reikalinga pagalba. Veterinarijos gydytojas turi būti malonus ir draugiškai nusiteikęs, t. y. augintinis turi jausti jo pozityvią energiją. Pirmojo vizito metu veterinaras paprastai apžiūri augintinio dantukus, ausytes, patikrina, ar gyvūnas neturi parazitų, įgimtų patologijų ir t. t. Apžiūros metu veterinarui drąsiai užduokite visus rūpimus klausimus. Patariama juos užsirašyti ant lapuko dar prieš einant pas specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.