Patarimai statantiems rąstinius namus

Ilgą laiką Lietuvoje rastiniai namai buvo apdairus daugumos mėgstamas sprendimas. Juos statydavo tie, kurie norėdavo greitai turėti pigesnį, autentišką, lietuvišką medinuką. Tačiau daug sunkumų įvedė prieš porą metų prasidėję griežtinimai dėl energinio sertifikavimo ir termovizijos klausimų. Taigi, dabar šie namai yra statomi priverstinai dar kokybiškiau, jie jau negali būti statomi silpniau negu anksčiau. Ką galima dabar patarti tiems, kam ant nosies rąstiniai namai ir jų statyba?

Rinkitės autentišką projektą

Namai iš rąstųTam, kad pavyktų įgyvendinti šiuos projektus, pirmiausiai jums reikės rinktis gerus meistrus, kurie su jumis dirbs ir padės įgyvendinti šiuos visus gražius jūsų norus. Tai yra, jums reikės gerų statybininkų, architektų, projektuotojų. Tačiau, kai jau juos turėsite, drąsiai sakykite savo norus ir limitus, kad visgi būsimo namo likimą nuspręstumėte jūs, o ne kažkas kitas. Pirmasis žingsnis bus išsirinkti gražaus namo projektą. Netingėkite, skirkite tam laiko ir internete paieškokite tikrai patrauklaus namo variantų. Vien iš nuotraukų galima pasižiūrėjus matyti, kokie rastiniai namai atrodytų patraukliai. O vėliau projektą jums gali paruošti architektas. Tai gali būti ir standartinis rąstinis namas, ir aukštas, ir platus su itin žemai nusileidžiančiu šlaitiniu stogu, viršuje paliekant didesnes palėpes.

Tinkamai apšiltinkite

Žinoma, taip pat jums reikėtų ir tinkamai apšiltinti namą.Vien dėl tų sugriežtėjusių reikalavimų, jums teks padaryti kelis termovizinius tyrimus, įrodančius, kad namas atitinka tam tikras sertifikavimo grupes. Tačiau jūs visų pirma turite žinoti, ką ir kodėl darote, ir tai, kad čia ne „per blatą“ pravaryti mašinos technikinę. Namas turės atitikti tuos reikalavimus. Tad geriau netaupykite iš pirmo karto ir iškart apšildykite kaip pridera. Tuomet neteks vėliau mokėti už papildomus tyrimus ir papildomus šiltinimus.

Rinkitės priešgaisrines priemones

Šiltindami rinkitės nedegias priemones, kurios gerai užsandarina namus. Tai gali būti nedegi akmens ar stiklo vata, atitinkamos ir stogo medžiagos. Juk visgi mediena yra naudojama ir kaip kuras, nes yra labai degi. Tad norint, kad jūsų namai nevirstų kuru, reikia pasirūpinti visomis priešgaisrinėmis sistemomis, signalizacijomis ir geromis statybinėmis medžiagomis, kurias naudosite įrengimui bei šiltinimui.

Didinkite langus ir vitrinas

Nestokokite šviesos savo namuose. Jeigu ypatingai dar ir įsikūrėte kokioje miško aplinkoje. Medinis namas jau savaime yra šiek tiek tamsesnis, nei kokio balto tinko, dėl to šviesos pasigaukite per didelius langus, stoglangius ir vitrinos tipo sienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.