Apsauginio darbas – privalumai ir trūkumai

Kasmet saugos tarnyba tampa darboviete ne vienam jaunam vyrui, ieškančiam mėgstamo ir gero darbo. Nors iš senų laikų apie apsauginius vis dar sklando ir baigia išsisklaidyti anekdotai, ši profesija jos pačių atstovų vertinama labai gerai. Žmonės mėgsta dirbti darbą, kuriame ir tenka šiek tiek išbandyti save, ir dirbti darbą, kuris atrodo prasmingas bei turintis kitų privalumų. Kokie yra darbo saugos tarnyboje privalumai ir trūkumai?

Patogus darbo grafikas

SaugumasDažnai apsauginiai, kurių darbo vieta yra saugos tarnyba, pripažįsta, kad jiems labai patinka darbas dėl patogaus grafiko. Budėjimai yra arba slenkančiu grafiku po tam tikrą valandų skaičių, arba netgi budėjimai paromis kas ketvirta para. Tai sudaro patogesnį gyvenimo būdą, kada darbui susikaupęs atiduoti daugiau, o paskui gali ilsėtis ir veikti kažką kito. Taip pat studentams ar kitas papildomas veiklas turintiems žmonėms labai patinka lankstus darbo grafikas, nes tada gyvenime galima suderinti viską.

Nepavargsti

Kaip teigia kai kurie apsauginiai, jie darbe nelabai pavargsta. Juk būdamas sargu to tikrojo gynybos darbo dažnai nedarai. Pagrinde visą laiką tiesiog turi stengtis išlikti žvalus ir budrus, ir tai leidžia išbūti ilgiau be nuovargio. Esi tiesiog visada pailsėjęs. Jeigu kažkas nutinka, jeigu yra įvykis, tai netgi malonu – tai ilgai lauktas įvykis, dėl kurio tiek laiko budėjai.

Prasmingas darbas

Nemažai žmonių, dirbančių saugos tarnyboje, teigia jaučiasi reikalingi ir atliekantys prasmingą darbą. „Kažkada dirbau įmonėje, kuri pardavinėdavo telefonu visokius daiktus. Aš juos vadindavau šlamštu. Mes, tokie darbuotojai kaip aš, turėdavome skambinėti visą dieną žmonėms ir bandyti jiems įkišti kokią nors prekę, kad tik jie galėtų ją gauti. Kai dirbti saugos tarnyboje, tu žinai, kad tavo darbe nėra nieko tokio beprasmiško, kaip kad siurblių pardavinėjimas telefonu. Tu darai, ką turi daryti, ir viskas. Tu saugai, o jeigu kas atsitinka – gelbėji. Tame yra ir atsakomybė didelė bei rizika, ir tada tu nesijauti tuščiai gyvenantis gyvenimo, atrodo, kad darai kažką vertingo, tai, ko žmonėms ir reikia“ – sako vienas apsauginis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.