Ką apsvarstyti prieš nuomojantis baidarę?

BaidarėsNors dabar vis dar yra žiemos vidurys ir mes beveik nematome saulės, o lauke šalta ir darganota, bet pavasaris ir vasara jau visai ne už kalnų – nespėsite nė sumirksėti, o už lango jau žaliuos lapai ir termometrai šaus į viršų. Kadangi patarlės byloja, jog roges reikia ruošti žiemą, o slides vasarą, tad dabar yra pats geriausias laikas pašnekėti apie baidarių nuoma Aukštaitijoje. Būtent baidarių nuoma yra tas dalykas, kuris gali suteikti jums labai gerą laiką šiltuoju metų sezonu. Plaukdami baidarėmis jūs vienu šūviu nušausite daug zuikių – ir praleisite laiką gamtoje, ir būsite fiziškai aktyvus, pasisemsite naujų įspūdžių ir emocijų. Be to, greičiausiai plauksite ne vienas, todėl puikus laikas su draugų kompanija yra garantuotas. Tačiau kokius namų darbus reikėtų atlikti prieš nuomojantis baidares, siekiant, jog jūsų patirtis būtų maksimaliai patraukli? Pateikiame jums svarbiausius aspektus, į kuriuos privalote atkreipti dėmesį ir klausimus, kurios privalote apsvarstyti, kuomet kalba pasisuka apie baidarių nuoma.

Geriau vienvietė ar dvivietė baidarė?

Pasirinkimas priklauso visiškai nuo jūsų, tad tiesmuko atsakymo į šį klausimą tikrai nėra. Jei į kelionę baidarėmis leidžiatės su draugais, ir kai kurie iš jų nėra labai patyrę, tuomet reikėtų būti draugiškais ir patyrusius baidarininkus susodinti į dvigubą baidarę kartu su tais, kurie plaukia pirmą kartą. Nors tai nėra labai sudėtingas užsiėmimas, tačiau pagalba darant tai pirmą kartą tikrai niekam nepamaišys. Jei esate patyręs baidarininkas ir darote tai jau toli gražu ne pirmą kartą, tuomet galite rinktis vienvietę baidarę – visa kontrolė bus jūsų rankose. Tiesa, jei plaukiate su antrąja puse, tikriausiai norėsite sėsti į vieną baidarę. Dvivietės baidarės yra taip pat puikus pasirinkimas tiems, kurie plaukia su vaikais.

Ar reikia praeiti mokymus prieš plaukiant baidarėmis?

Vėlgi, viskas priklauso tik nuo jūsų. Galite plaukti be mokymų, tačiau taip pat galite ir pasitreniruoti. Jei jaučiatės neužtikrintai ir bijote vandens ar neplanuotų situacijų, tuomet tikriausiai geriau numalšinti šias baimes ir užkirsti kelią nemalonumams, pasimokyti su profesionaliais baidarininkais. Tačiau jei nors niekada ir neplaukėte baidarėmis, tačiau jaučiatės patogiai ir nė kiek dėl to nepergyvenate, greičiausiai tai yra tiesa – jums viskas pavyks ir iš pirmo karto, be jokių mokymų. Kiek kebliau gali būti žmonėms kurie turi vandens baimę – jiems pamokos tikrai praverstų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.