Patarimai pirmą kartą perkant namus

Kaip ir atliekant bet kokį kitą didelį projektą ar apsiimant didelį darbą, labai svarbu viską susiruošti jau iš pat pradžių. Pirmojo namo ar buto įsigijimas gali tapti vienu iš didžiausių pirkinių jūsų gyvenime, tad be jokios abejonės tam reikėtų tinkamai pasiruošti. Nekilnojamojo turto kainos Lietuvoje yra tikrai pakankamai didelės, tad norėdami įsigyti savo nuosavus namus, jūs tikriausiai būsite priversti skolintis. Vadinasi, dar prieš tai darant, turite išsiaiškinti viską, ką jums gali pasiūlyti kredito unija paskola bustui. Pas mus labai populiaru nekilnojamojo turto paskolą imti iš banko. Prieš imdamiesi bet kokių veiksmų, pažvelkite į šiuos patarimus, kurie turėtų padėti jums sutaupyti tiek laiko, tiek ir pinigų.

Kredito unijaGeriausias patarimas kurį galima duoti – pradėkite taupyti kuo ankščiau. Savaime suprantama, jog jaunystėje daugumai rūpi tik linksmybės ir niekas net nesusimąsto apie patarimus jau pradėti taupyti nuosavam būstui, bet kuo ankščiau pradėsite, tuo geriau bus jums patiems. Net jei tai ir bus tik maža suma atidedama kiekvieną mėnesį. Geriausias būdas tai padaryti – atsidarykite indėlių sąskaitą banke, kuri būtų terminuota, t.y. negalėtumėte pinigų išimti kada tik panorėję. Už tokius indėlius jūs dar gausite ir palūkanas, todėl jūsų kaupiamos lėšos nebus paveiktos infliacijos ir nenuvertės.

Kuo daugiau susitaupysite, tuo didesnį pradinį įnašą galėsite įnešti. Kuo didesnis pradinis įnašas, tuo mažiau reikės skolintis. Kuo mažiau skolinsitės, tuo mažiau sumokėsite palūkanų. Viskas logiška, tiesa?

Kai jau ateina metas pirkti būstą, labai gerai įsivertinkite savo pajamas ir finansines galimybes. Jokiais būdais nešokite aukščiau bambos. Net ir tuo atveju, jei jums dabar sekasi gerai, o karjeros perspektyvos atrodo neblogos, jokių garantijų šiame gyvenime nėra. Geriau apsidrausti ir skolintis tik pagal savo realias galimybes. Jei jūsų netenkina būstas, kurį galėtumėte įsigyti pagal dabartines savo gyvenimo galimybes, yra du variantai – galite arba sumažinti savo lūkesčius, arba pataupyti dar keletą metų. Bet kuris iš jų yra geriau, nei skolintis daugiau, nei galite sau leisti.

Jau rinkdamiesi iš kur skolinsitės, būtinai palyginkite skirtingų bankų ir kredito unijų pasiūlymus. Nors dažnu atveju jie yra labai panašūs, bet vis tiek skiriasi. Net ir maži skirtumai ilgu laikotarpiu gali sudaryti didelį skirtumą. Taip pat nebijokite derėtis – net ir gavę iš pirmo žvilgsnio patrauklų paskolos pasiūlymą, neskubėkite po juo dėti savo parašo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.