Ką privalote žinoti, jei parduodate mišką?

Miškas pardavimuiMiško savininkai turi daug pareigų, kurias privalo vykdyti turėdami mišką. Dažnai pagalvojame, kad, jei aš parduodu mišką, tai ne tik, kad nebeturėsiu rūpintis nuosavybe, bet dar ir uždirbsiu iš pardavimo sandorio. Tai puiki galimybė, jei rūpintis mišku tapo našta, o ne džiaugsmas.

Parduodant mišką svarbu rasti tinkamą pirkėją. Iškart reikia paminėti, kad miško pardavimas turi būti tik oficialiai įtvirtintas. Jokiais būdais nesusižavėkite pasiūlymais neįteisinti pardavimo. Tokie atvejai, kai siūloma sumokėti grynais pinigais ir išsikirsti mišką, dažnai baigiasi didžiuliais nuostoliais savininkui, nes jis negauna žadėtų pinigų, o miškas būna jau iškirstas. Bet tai dar ne viskas. Savininkas tą iškirstą mišką turi sutvarkyti t.y. paruošti žemę atsodinimui ir atsodinti medžius. Nuostoliai tikrai nemaži. Be to, miško savininkas turi apsispręsti ar parduos tik medžius išsikirtimui, ar parduos visą mišką kartu su turima žeme. Nuo to priklauso ne tik kaina, bet ir kitos išlaidos, tokios kaip mokesčiai už pardavimo sandorį ar miško atsodinimas.

Mūsų šalyje labai dažnai keičiasi įstatymai ar tam tikri reikalavimai, todėl prieš parduodant mišką reikia pasidomėti, kas šiuo metu privaloma pagal įstatymus. Jei to daryti nenorite, tai geriausia išeitis kreiptis į miško supirkimo įmonę, kurios darbuotojai nuolat domisi naujais įstatymais ir užtikrina, kad pardavimas vyktų laikantis naujausių teisės normų. Pavyzdžiui, parduodant mišką tik išsikirtimui turite pateikti miškotvarkos projektą. Žinant įstatymus galima kai kuriais atvejais ir neužsakyti miškotvarkos projekto, pavyzdžiui, įstatyme numatyta, kad žemės sklypai, kurie yra mažesni, nei 3 ha, nereikalauja tokio projekto. Jei miško savininkas nežino šio įstatymo punkto, tai gali bereikalingai ieškoti, kas padarys miškotvarkos projektą. Sekantis svarbus faktas – norint iškirsti mišką, reikia turėti raštiškus bendrasavininkų sutikimus, jei tokie yra. Taigi, jei sugalvojote, kad parduodu mišką ir greitai viską atliksiu pats, tai galite nusivilti ir padaryti daug klaidų. Miško pardavimas yra atsakingas žingsnis, kuriam reikia turėti daug teisinių žinių ir viską atlikti tinkamai.

Nusprendus parduoti mišką iškyla daug klausimų susijusių su visu pardavimo procesu, todėl geriausia žinoti, ką reikia padaryti, kad viskas vyktų teisėtai ir sklandžiai. Jums į pagalbą gali ateiti miško supirkimo įmonės darbuotojai, kurie turi sukaupę ilgametę darbo patirtį ir puikiai išmano visus procesus. Parduodant mišką svarbu pasirinkti patikimą miško supirkimo įmonę ir viskas vyks greitai, ir sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.