Kaip pasirinkti dujinį katilą?

Dujiniai katilaiStatant ar tiesiog įsirenginėjant sau namus, reikia apgalvoti labai daug skirtingų dalykų, todėl kartais kai kas gali paprasčiausiai pasimiršti, gauti mažiau dėmesio. Kaip bebūtų, Lietuvoje labai svarbu išsirinkti ir sumontuoti tinkamą šildymo sistema – juk pas mus šaltasis metų laikas tęsiasi labai ilgai ir su įjungtu šildymu turime praleisti ne vieną mėnesį per metus. Toks daiktas kaip buderus dujinis katilas tikrai gerai atliks savo darbą ir jūs galėsite būti ramūs, jog šis boileris tarnaus jums ne vienerius metus. Kaip bebūtų, geras dujinio katilo gamintojas nėra vienintelis kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – egzistuoja ir kitų, ne ką mažiau svarbių parametrų, kuriuos tiesiog būtina apsvarstyti. Tik viską apsvarstę ir tinkamai įvertinę turėsite patį optimaliausią pasirinkimą jūsų namams.

Dujiniai katilai naudoja gamtines dujas tam, jog sušildytų vandenį ir taip aprūpintų jūsų namus tiek šiluma, tiek ir karštu vandeniu. Nors absoliuti dauguma dujinių katilų naudoja gamtines dujas, tačiau egzistuoja ir tokie, kurie naudoja propaną. Pasirinkus tinkamą dujinį katilą jūs galite sutaupyti labai daug kiekvieną mėnesį, kuomet ateina laikas apmokėti sąskaitą už dujas. Taip pat, tinkamas dujinis katilas gali sutaupyti dar daugiau, kadangi tarnaus ilgus metus ir jums neteks mokėti nei už jo remontą, nei už naujo katilo pirkimą.

Pirmas dalykas kurį turėtumėte įvertinti pirkdami buderus dujinis katilas, tai jūsų namų dydis. Šis parametras tiesiogiai veikia tai, kokio dydžio ir galingumo boilerio jums reikia. Ši užduotis nebus labai sunki, nes bene prie kiekvieno dujinio katilo yra nurodyta, kokį plotą jis pajėgus apšildyti, tad viskas ką jums reikia žinoti yra tiesiog jūsų namų kvadratūrą. Ir čia negalioja taisyklė, jog kuo daugiau, tuo geriau – pasirinkę per didelį katilą jūs paprasčiausiai paleisite pinigus į orą tiek mokėdami mėnesines sąskaitas už dujas, tiek ir įsigydami patį boilerį. Stenkitės rinktis modelį kuris yra kuo artimesnis jūsų namų šildomo ploto dydžiui.

Dar vienas dalykas į kurį tiesiog būtina atkreipti dėmesį, tai dujinio katilo efektyvumo klasė. Kuo didesnis boilerio efektyvumo reitingas, tuo mažiau dujų jis sudegins apšildydamas jūsų namus. Tai turbūt taip pat svarbu kaip ir boilerio dydis. Geriausias variantas yra pirkti tinkamo dydžio boilerį turintį labai aukštą efektyvumo reitingą – tokiu būdu savo namus ir vandenį šildysite tikslingai, netaškydami pinigų į kairę ir į dešinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.