Kaip pasirinkti tinkamą plaukų kaukę?

Norite džiaugtis gražiais ir spindinčiais plaukais? Plaukų kaukė yra vienas veiksmingiausių būdų užtikrinti tinkamą plaukų maitinimą ir stiprybę. Vis dėlto pasirinkti tinkamą tikrai nelengva – plaukų priežiūros priemonių skyriuose ir interneto parduotuvėse siūlomų priemonių gausa pribloškia savo įvairove. Dalinamės keliais patarimais, kurie padės nesuklysti.

Plaukų kaukė – skirta plaukams

Atrodo paprasta, tačiau daugelis vis dar painioja skirtingų plaukų priemonių pasirinkimo kriterijus. Reikia nepamiršti vienos svarbios taisyklės: plaukų šampūną turime rinktis pagal galvos odos tipą, o plaukų kaukę ar kondicionierių – pagal plaukų tipą. Juk ir plaukų kaukė tepama tik ant plaukų, o ne ant galvos odos!

Žinoma, pasirinkus netinkamą produktą nieko baisaus nenutiks, tačiau dėl netinkamų kaukės savybių plaukai gali labiau veltis, pūstis ar greičiau susiriebaluoti. O tinkamai parinkta plaukų kaukė ne tik padės plaukams atrodyti gražiau, bet ir pamaitins bei prisotins drėgmės.

Plaukų kaukių tipai

Dėl skirtingos sudėties ir veikliųjų ingredientų poveikio, skirsis ir plaukų kaukės poveikis plaukams. Dažnai naudojami įvairūs augaliniai aliejai, kurie maitina ir stiprina plaukus, įvairios žolelės, kurios pasižymi valomuoju ar raminamuoju poveikiu. Renkantis pagal ingredientus, reikia daugybės žinių, todėl daug lengviau plaukų kaukę pasirinkti pagal jos tipą.

Maitinamosios plaukų kaukės turi daug vitaminų, proteinų, įvairių augalinių ekstraktų ir aliejų. Jos prisotina plaukus vertingomis medžiagomis ir tinka nualintiems, sausiems, pažeistiems plaukams. Tokia plaukų kaukė turėtų būti naudojama kartą per savaitę, naudojant dažniau, plaukai gali greičiau riebaluotis.

Atstatymui skirta plaukų kaukė dažniausiai turės vitaminų E ir B5 – jų itin reikia plaukams. Taip pat kaukės sudėtis gali būti praturtinta ir kitomis plaukams naudingomis maistinėmis medžiagomis, proteinais. Tokios kaukės tinka norint susigrąžinti sveiką plaukų išvaizdą.

Drėkinamoji plaukų kaukė yra universali ir tinka ne tik sausiems plaukams. Šio tipo plaukų kaukės pasižymi lengvesne tekstūra, todėl neapsunkina plaukų, jas galima naudoti kiek dažniau, pavyzdžiui, porą kartų per savaitę.

Plaukų kaukės efektas

Priklausomai nuo sudėties, plaukų kaukė gali turėti skirtingą poveikį. Tad taip pat galima rinktis plaukų kaukę pagal pageidaujamą efektą: garbanotų plaukų kaukė išryškins garbanas, o suteikianti apimties – prisotins plaukus drėgmės ir jie atrodys storesni. Glotnumo suteikiančios ar plaukus tiesinančios kaukės tinka bet kokio tipo plaukams, tačiau nereikia persistengti ir tikėtis stebuklų: jei plaukai stipriai banguojasi, kaukė jų visiškai neištiesins.

Taip pat nereikia persistengti su kaukės kiekiu, nes tai turės daugiau žalos, o ne naudos. Plaukams reikia tam tikro kiekio medžiagų ir daugiau jų paprasčiausiai nebetelpa. Dėl to plaukų kaukė gali patekti ant odos arba tiesiog bus nuskalauta vandeniu. Geros sudėties plaukų kaukės nėra pigios, tad taip tik švaistysite pinigus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.