Kaip sumažinti spausdinimo sąnaudas

SpausdintuvaiJeigu žinote, kur yra spausdintuvu kaseciu pildymas Kaune, galbūt esate kaunietis, nutaręs savo spausdinimo poreikius atlikti namuose, o ne kažkur spausdinimo centruose. Ir tai teisingas pasirinkimas, kadangi spausdinti namuose – daug pigiau. Tačiau tik tada, jeigu moki ekonomiškai naudotis spausdinimo paslaugomis. Kaip sutaupyti spausdinant? Štai keletas akcentų.

Spausdinti namuose, o ne kopijavimo centruose

Kaip jau minėjome, neapsimoka spausdinti paprastos spaudos spausdinimo centre. Jeigu namuose turite paprastą printerį ir juodo rašalo kasetę, tai turbūt atlieps daugumą jūsų poreikių. Į spausdinimo centrą eikite tuomet, kai reikia spalvotos spaudos, o gal ofsetinės, didesnės, ne formato ir kt. Tačiau daugumos žmonių poreikių pakanka spausdinimo paprastu juodu rašalu.

Venkite spausdinimo

Taip, jūs teisingai išgirdote. Jeigu dažniausiai spausdinate sąskaitas faktūras klientams, sutartis ir pan., pasidomėkite, galbūt galite tiesiog daugumą šių dalykų paversti skaitmeniniais ir popierinių dokumentų nekaupti bei nesiųsti? Jeigu tai įmanoma, taip ir darykite. Tuomet spausdinsite tik tai, kas būtina, ir taip padėsite šiai planetai būti ekologiškesnei.

Kasetę pildyti, o ne pirkti

Dar vienas ekologijos požymis – tai kasečių pildymas. Tai daug pigiau, negu pirkti naują kasetę, kadangi visas blokelis, visa talpa jau būna nupirkta. Jeigu perkate naują kasetę, prisiminkite, pastaroji tampa plastiko šiukšle, o tai teršia aplinką. Be to, jums tenka mokėti už naują kasetę. Visuomet geriau tiesiog susirasti kasečių pildymo centrą savo mieste ir juo pasinaudoti.

Spausdinti ant abiejų lapo pusių

Paprasta, bet veiksminga. Sutaupysite lygiai dvigubai popieriaus. O juk popierius – taip pat dalykas, kurį reikia taupyti, norint išsaugoti mūsų planetą, na ir galbūt savo pinigus.

Mažinti šriftą

Jeigu spausdinate kažką, kas užima 2,1 lapo, galima tiesiog pamažinti šriftą ir viską sutalpinti į 2 lapus. Visada spausdindami pagalvokite, ar tikrai būtina tas 12 ar 14 šriftas, jeigu nesvarbią informaciją galima atspausdinti kad ir 11 ar net 9 šriftu, ir tai vis tiek dar bus galima įskaityti.

Spausdinant bilietus – nuimti reklamas

Kai perkame bilietus internetu, tuomet mes gauname dokumentus su daugybe reklamų paveikslėlių. Ko jau ko, bet jų su savo rašalu ir popieriumi tikrai neturite spausdinti. Viskas, ko reikės tikrintojui, bilietų kontrolei – tai bar kodo ir jo numerio, o jums gal reikės datos, laiko, vietos. Taigi, spausdinkite patį bilietą, o ne prie jo prisagstytą reklaminę medžiagą. Taip pat visada verta pasirinkti rašalo intensyvumo režimą, kuris taupytų rašalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.