Kam reikalingas aliejus plaukams ir kaip jį pasirinkti?

Tinkamai ir reguliariai naudojamas aliejus plaukams gali dešimteriopai pagerinti jūsų plaukų būklę ir suteikti apsaugą, kai naudojate karštas formavimo priemones. Svarbiausia atsirinkti tokį aliejų, kuris tinka būtent jūsų plaukų tipui. Vieni aliejai skirti vešliems, besipučiantiems plaukams, o kiti – ploniems ir sausiems. Turinčios labai plonus plaukus be reikalo pergyvena, jog aliejus plaukams joms netiks, nes juos sulipins. Tačiau įtraukus šią priemonę į savo plaukų priežiūros rutiną ir pasirinkus tinkamiausią – galėsite mėgautis sveikais bei žvilgančiais plaukais.

Kaip veikia aliejus plaukams?

Natūraliai turimiems galvos riebalams yra sunku, o tiksliau net neįmanoma patekti ant plaukų galiukų, tam, kad jie būtų tinkamai padrėkinti. Ypač jeigu turite ilgus ir garbanotus plaukus. Specialus aliejus tepamas ant plaukų galiukų ar per visą plauko ilgį, išskyrus šaknis, suteikia apsauginį sluoksnį, nes jame gausu riebalų rūgščių ir antioksidantų. Jie papildo plaukus lipido sluoksniu, prasiskverbia giliai į plauko vidų ir taip ženkliai sustiprina juos bei apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio bei plaukų formavimo priemonių (pavyzdžiui, plaukų džiovintuvo ir tiesintuvo).

Kodėl verta naudoti plaukų aliejų?

  • veikia kaip lubrikantas ir padeda geriau iššukuoti susivėlusius plaukus;

  • veikia kaip sandarinimo priemonė, nes užfiksuoja plauko šerdį ir ją apsaugo;

  • suteikia apsaugą nuo karščio, formuojant šukuoseną;

  • suteikia blizgesio plaukams;

  • padeda nuo plaukų slinkimo;

  • nors ir neištaiso jau padarytos karščio žalos plaukams, bet suteikia jiems sveikesnę išvaizdą. Pakirpus pažeistus plaukus ir pradėjus reguliariai naudoti aliejų plaukams, galėsite pamiršti suskilinėjusius plaukų galiukus;

  • dėl riebalų rūgščių gausos, pakeičia plaukų lipidus ir neleidžia jiems skilinėti;

  • sumaišius aliejų su trupučiu jūsų naudojamo plaukų gelio, galima išgauti šaunias šukuosenas, tuo pačiu apsaugant plaukus nuo karščio, kurį skleidžia džiovintuvai, tiesintuvai ar garbanojimo žnyplės.

Kaip pasirinkti aliejų plaukams pagal plaukų tipą?

  • Ploni plaukai. Šiam plaukų tipui svarbu, kad aliejus turėtų apsaugą nuo UV, nuo karščio ir nebūtų labai riebios konsistencijos. Tekstūra turi būti vandeninga ir labai lengva, o kvapas gali būti saldus ar vanilinis. Ploniems plaukams puikiai tinka kokosų, saldžiųjų migdolų, vynuogių kauliukų aliejus ir mišinių su šiais aliejais deriniai. Tokie aliejai neapsunkina plaukų, dėl lengvos struktūros yra nepastebimi ir suteikia maksimalią apsaugą plaukams.

  • Sausi ir pažeisti plaukai. Šiems plaukams reikia veganiško aliejaus, kuris stiprintų juos ir skatintų sveikų plaukų augimą ir elastingumą. Kvapas gali būti ilgai išliekantis. Toks aliejus plaukams turi būti be parabenų ir sulfatų. Tekstūra – vidutinio lengvumo. Tinka tokie aliejukų mišiniai, kurių sudėtyje yra šaltalankių arba saulėgrąžų aliejaus. Idealiausiai tiktų arganų aliejus. Jį galima tepti prieš galvos plovimą ir palaikyti bent 20 minučių, kad pasijustų geresnis efektas vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.