Gyvulių registravimas – ką reikia žinoti apie tai?

Šiais laikais, ūkio gyvūnams skiriamas ypatingas dėmesys. Kiekvienas, gyvulio laikytojas privalo ne tik kruopščiai rūpintis gyvūno gerove, higieniškomis, bet kurio gyvūno laikymo sąlygomis, bet ir sutvarkyti reikiamus dokumentus, paženklinti, užregistruoti gyvulį specialiame registre. Dauguma ūkio gyvūnų laikytojų žino, jog šios procedūros yra privalomos, tačiau vis dar pasitaiko tokių, kurie taisyklių nepaiso arba tiesiog mano, jog ši procedūra, konkrečiai jo ūkio gyventojams nėra privaloma. Taigi, ką reikėtų žinoti apie šią procedūrą? Kokiomis aplinkybėmis, gyvulių registravimas yra privalomas?

Iš esmės, išimčių, kuomet ūkio gyvulio registruoti, ženklinti nereikia – mažai. Gyvūnų registravimo, ženklinimo procedūros rūpinasi gyvulių gerove, mažina užkrečiamų, tarp gyvūnų sparčiai plintančių ligų tikimybę, tad ši procedūra stengiasi aprėpti kuo didesnį kiekį, įvairių rūšių gyvulių. Galvijams, kiaulėms, avims, ožkoms, arklinių šeimos gyvūnams – ženklinimo ir registravimo procedūra yra privaloma. Ši procedūra nėra privaloma kitos rūšies ūkio gyvūnams, tokiems kaip vištos, triušiai, bitės ar kiti. Tačiau, jeigu siekiate, planuojate gauti valstybės paramą, tuomet gyvulių registravimas tampa privaloma procedūra ir kitos kategorijos, įprastai neregistruojamiems gyvuliams.

Registravimo ir ženklinimo procedūros padeda kaupti labai svarbius duomenis apie jūsų ūkio gyventojus. Registre kaupiama informacija apie gyvulių laikytojus, gyvulio laikymo vietą, gyvūnų perkėlimą iš vienos vietos į kitą, apie gyvulių kaitą. Jeigu jūsų ūkyje gyvenanti patelė atsivedė palikuonių, nugaišo senas ar ligotas gyvulys, įvyko skerdimo procesai, planuojate pakeisti gyvulio laikymo vietą – visą šią informaciją privalote užfiksuoti registre. Labai dažnai pasitaiko atvejų, kad gyvulininkyste užsiimantis žmogus negauna jam galimai priklausančios valstybės paramos, todėl, kad pamiršo tvarkingai atlikti gyvulių ženklinimo, registravimo procesus. Tad, gyvulių registravimas yra protingas, atsakingas, saugus finansiniu atžvilgiu pasirinkimas.

Gyvulių registravimo procedūrą gali atlikti pats ūkio gyvūno laikytojas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad prieš registruojant gyvūną – jį reikia paženklinti. Bet kuris, gyvulių laikytojas, neturi teisės pats ženklinti savo ūkio gyventojų. Norint pačiam atlikti ženklinimo procedūrą – privaloma išklausyti specialius kursus, gauti leidimą. Kitu atveju, ženklinimo procedūrą reikėtų patikėti veterinarijos tarnybos specialistams arba sertifikuotiems, ūkinių gyvūnų ženklinimo paslaugų tiekėjams.

Įvairios naujovės, papildomas administracinis darbas – tikrai nesukelia ūkio gyvulių turėtojams pakilios nuotaikos. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog gyvulių registravimo, ženklinimo, apskaitos vedimo procedūros nėra bereikšmiai darbai. Šios procedūros padeda tiksliai ir greitai nustatyti plintančios tarp gyvulių ligos šaltinį, artimus kontaktus. Gyvulių registravimas, ženklinimas padeda užkirsti kelią nesuvaldomam ligos plitimui. Tinkamai, kruopščiai atliekamos procedūros padeda gyvulių laikytojams lengviau, paprasčiau gauti valstybės teikiamas išmokas. Iš pirmo žvilgsnio šie procesai gali pasirodyti sudėtingi, sunkiai suprantami, tačiau visada yra galimybė kreiptis į šios srities profesionalus, kurie greitai, sklandžiai, už jus sutvarkys reikiamus dokumentus. Tad nenumokite ranka, nes jūsų ir jūsų ūkio gyventojų gerovė, sveikata – nenuginčijamai svarbūs dalykai, o šios procedūros tikrai pasitarnauja viso jūsų ūkio labui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.