Kokį butą pirkti, kai tau 20 – keli?

Nors naujas NT projektas Vilniuje kyla vienas po kito, ypatingai Naujamiestyje, tačiau dar neaišku, kada ir kas taps naujųjų butų šeimininkais. Pasirodo, parduoti butus ne taip ir lengva, kai jauna ir pati perspektyviausia karta ne taip greitai suka lizdus. Net jeigu tai patys paklausiausi 2 ir 3 kambarių butai.

Kodėl 20 – ečiai neperka buto?

NT pasiūlymaiIš tiesų, šis hipiškai ir bohemiškai gyvenančių 20 – mečių ir vyresnių jaunuolių kultas išpopuliarėjo jau senokai. Galima sakyti, jį pagimdė Elvio Preslio laikai, bei masiškai išpopuliarino vėliau atsiradusi bohema, Bitlų judėjimas ir kiti panašūs dalykai. Tai buvo tokia gyvenimo santvarkos revoliucija. Staiga atsirado laisvė ir viskas tapo galima. Visuomenės normos nebevaidino svarbiausio vaidmens. Tai reiškė, kad jeigu kažkas būdamas 15 svajojo užaugęs turėti šeimą ir namą, tai dabartinė mileniumo karta tokiame amžiuje svajojo apie keliones ir laisvą gyvenimą. Prioritetu tapo smagus gyvenimas, draugai, toks darbas, kurį mėgsti, geriausia veikla, kuri prie širdies. Žodžiu, materialiniai dalykai buvo nustumti į šalį. Tad mileniumo karta nė kiek neskuba įsitvirtinti, tokių skubančių būna mažiau, ir jie pirmiausia patiria bendraamžių kritiką, nes kitiems atrodo keistas toks gyvenimo būdas. Tačiau artėjant link 30 – ies, ir mileniumo kartai ima atrodyti, kad galbūt reikėtų pradėti kažko ieškoti daugiau, gal reikėtų susirasti būstą. Populiarus tarp tokio jaunimo dabar yra Naujamiesčio rajonas Vilniuje. Taip pat daug dėmesio sulaukia ir kiti rajonai, kur statosi naujos statybos butai. Atrodo, kad 2 arba 3 kambarių butai – tokie variantai, kokių dažniausiai ieško jaunos šeimos.

Ar verta imti paskolą?

Tenka sukti galvą dėl paskolos, nes ji paprastai vienintelė suteikia galimybę įsigyti nekilnojamąjį turtą. Tačiau mileniumo kartai paprastai atrodo per sunku tokie sprendimai. Ir taip pat ji vis mąsto, kad gal dar reikėtų pagyventi bohemiškai, kad paskolos per didelis įsipareigojimas, nesisiejantis su laisvo žmogaus gyvenimo būdu. Tad dėl paskolos ėmimo kyla abejonių. Visgi, dalis tokių žmonių paskolas pasiima, kiti ieško kaip kitaip pasidaryti pinigų.

Tačiau apskritai ši karta nori paprastai to paties. Svarbiausia būna – gyventi arčiau centro, arčiau viso gyvenimo šurmulio, arčiau šėlsmo ir buvimo patrauklioje aplinkoje. Dažniausiai vengiama kraustytis į užmiestį, taip pat į kaimą, norisi gyventi taip, kad būtų patogu. Gal dėl to neretai nuoma tampa realesniu dalyku negu apskritai pirkimas, nes pirmuoju atveju gali gyventi kur nori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.