Lentpjūvės įranga

Kiekviena lentpjūvė turi turėti tam tikrą įrangą, su kuria galėtų atlikti įvairius darbus. Vieni įrankiai ir prietaisai bus skirti patiems didžiausiems darbams, su kitais bus galima atlikti apdailas ar individualius mažesnius užsakymus. Štai keletas įrankių ir jų grupių, su kuriais lentpjūvė turės daugiau funkcijų.

Elektriniai pjūklai

Medienos dirbiniaiNors su elektriniais pjūklais daugiau dirbs apdaila, tačiau ir lentpjūvė turėtų pasirūpinti bent pagrindiniais. Pagrindinis yra siaurapjūklis, kuris yra tikrai universalus elektrinis pjūklas, su juo galima pasirinkti daug pjovimo galimybių. Slankusis pjūklas – tai labiau šį šautuvą ar grąžtą panašus įrenginys. Jo neįprasta forma, tačiau jis yra labai naudingas, kai reikia kažką pjaustyti nustatytomis atkarpomis. Diskinis pjūklas yra būtinas kiekvienai save gerbiančiai lentpjūvei. Su juo galima pjauti gana stambius gaminius, taip pat jis labai tvirtas, todėl puikiai pjaus ir klijuotą medieną. Taip pat galima jį reguliuotis ir pjauti skirtingais būdais. Pagrindinės šio diskinio pjūklo savybės apima gerą matomumą priešais ašmenius, slankiojantį reguliuojantį ribotuvą, volframinius karbidinius ašmenių galiukus ir kt. Taip pat savo dirbtuvėse ar lentpjūvėje visada pravartu turėti elektrinį skersinio pjaustymo pjūklą. Su juo, kitaip dar dažnai vadinamu kampiniu pjūklu, galima labai daug dalykų padaryti. Jis leidžia pjauti pasislinktu kampu ir tai daryti labai tiksliai. Žinoma, tai jau yra ir ir brangesnis pjūklas. Belaidis diskinis pjūklas yra labai naudingas dirbant lauke, netgi kur nors toli nuo elektros tinklo. Tarkime, jeigu kažkokius darbus norima atlikti tiesiai kirtavietėje, miške.

Grąžtai

Grąžtai ir gręžtuvai pirma turi būti skirstomi į elektrinius ir rankinius. Jų lentpjūvei reikės tada, kai ji turės platesnę savo veiklą ir apsiims ne tik pjaustyti medieną, bet ir kitaip ją paruošti, iš jos gaminti tam tikrus gaminius ir pan. Yra tokie rankiniai grąžtai: rankinis gręžtuvas, su kuriuo galima išgręžti nedideles skyles. Yra adatinis gręžtuvas, kuris panašus į ylą, tačiau turi sraigtą. Galima jį naudoti, prieš įsukant varžtą. Yla taip pat naudingas rankinis gręžtuvas. Galima taip pat pamatyti dailidės gręžtuvą, turintį ypatingą konstrukciją, tačiau su juo galima gręžti labai stipriai. Paprasti grąžtai yra montuojami ant elektrinio prietaiso. Gali būti standartiniai sraigtiniai grąžtai arba centriniai grąžtai. Specialiems poreikiams, didelėms skylėms, gali būti naudojami plokštieji medienos grąžtai. Daugiausiai tokių įrankių rasite pas dailides, stalius, tačiau ir lentpjūvė galbūt kažką turės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.