Tapetai jūsų moderniems namams

Kaip jūsų namus šį sezoną gali papuošti tapetai? Jeigu ilgą laiką vengėme močiutės stilių primenančių tapetų, staiga jie vėl įžengia į stiliaus tendencijų sąrašus. Protingai parinkti tapetai bei gerai atrinkti baldai moderniam interjerui gali suteikti stulbinantį įspūdį. Ką reikėtų žinoti apie tapetų tendencijas?

Tapetas kaip paveikslas

Tapetų pasirinkimas butui ar namuiKaip visuomet, mada sekančiu ratu grįžta šiek tiek pasikeitusi, įgijusi naujų savybių. Taigi, tapetai grįžta į interjerą jau ne tik kaip visų sienų ornamentas, bet ir turėdami ypatingą reikšmę. Kaip žinia, tik minimalizme kiekviena detalė, kiekvienas baldas toks svarbus. Minimalizme viską, kas atsiduria baltame tuščiame fone, mes matome kaip kažką reikšmingo. Dabar tapetai grįžta su šiokiais tokiais minimalizmo elementais. Galime įsivaizduoti, kad jie tikrai nėra balti su mažu vos įžiūrimu ornamentu. Jie sodrūs, dideli, ryškūs, atkreipiantys į save dėmesį. Tačiau jų paskirstymas patalpose yra labai pasvertas, nes jie nuo šiol yra lyg paveikslas. Pavyzdžiui, visos sienos baltos, o ant vienos – riebus tapetas.

3D tapetai

Kas galėtų būti tas riebus tapetas? Tas, kuris nebijo didelių formų, ryškių spalvų, ir netgi nelygaus 3D reljefo. Vienu metu būdavo mada spausdinti tokius reljefinius tapetus. Dabar ilgai trukusio minimalizmo laikotarpiu turėjome tapetus, kurie būdavo irgi reljefiniai, bet paprastai tai būdavo nebent kažkokio tinko ar tekstūros imitacija. O šie madingi tapetai turi tokius reljefus, kurie leidžia įsivaizduoti iškilusį gėlės žiedą, purų debesį ar kitą objektą.

Tapetų koliažai ir tuštumos balansas

Be viso to, atsiranda netgi tapetų koliažų principas. Vienas po kito ir vienas šalia kito gali komponuotis skirtingi tapetai. Aišku, reikia ir neprašauti, ieškoti tokių derinių, kurie ne pjautųsi tarpusavy, o maloniai nuteiktų. Galima derinti pagal raštus ar pagal spalvas, tai bus gana standartiniai dizaino principai ir jie tikrai jūsų neišduos.

Tapetai naujose erdvėse

Dažniausiai tam tikrus tapetus matydavome tik svetainėse, miegamuosiuose. Dabar tokie patys jaukūs naminiai tapetai atsiranda ir kitose namų patalpose. Pavyzdžiui, vonioje, kuri 2017 – aisiais tiek savo estetika, tiek baldais ir funkcionalumu ima priminti įprastą apgyvendintą kambarį. Tokiose erdvėse galima leisti sau atsipalaiduoti, pailsėti ir rasti tikrai gerą santykį su savimi. Taigi, tapetų galėsime pamatyti ir ten, kur jų anksčiau nebūdavo. Taip pat ir virtuvėje, tualete, kitose erdvėse. Atsiras tapetų net ir pagalbiniuose pastatuose: garaže, sandėlyje. Tai suteiks jaukumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.