Interviu su knygyno buhaltere

Kaip ir kiekviename mieste, buhalterinė apskaita Klaipėdoje, paklūsta tam tikriems dėsniams.Daugiausia darbo yra metų sandūroje, taip pat prieš šventes, o ir balandžio mėnesį, kuomet vyksta pajamų deklaravimas. Knygų versle – atsiranda ir papildomų skaičiavimų. Kokie jie, kokios buhalterijos aktualijos sklando knygų versle?

Kokios yra buhalterinės apskaitos darbo viršūnės ir atoslūgiai?

Profesionali buhalterijaPaprastai, kaip ir teisingai pastebėjote, tų atoslūgių ir potvynių tikrai būna. Ir labai ryškių. Arba ramiai sau leidi laiką ir žiūri, kas bus toliau, arba tikrai tenka daug dirbti. Pavyzdžiui, labai justi skirtumai, kuomet yra vasara ir viskas staiga sustingsta. Iš miesto dingsta žmonės, vaikštinėja tik turistai, bet jie knygų neperka, nebent miesto žemėlapį. Tuomet ir buhalterinės apskaitos beveik nėra. Rudenį aktyvėja pirkimai, iškart atsiranda daug įvairiausių skaičiavimų. Žiemą, prieš Kalėdas daug perkama knygų, tuomet ir apskaita didėja, reikia nieko nesupainioti. Tiek baigiant metus, tiek pradedant, reikalingas tam tikras apsivalymas buhalterijoje. Na ir žinoma pajamų deklaravimas pavasarį – čia tikrasis įkarštis kiekvienos įmonės buhalterijai.

Iš ko išsilaiko knygynai?

Gal žmonės galvoja, kad knygynai išsilaiko iš to, kad yra fiziškai kažkokioje vietoje, kad ateina ten žmonės ir perka ar neperka. Bet iš tiesų tai ne viskas. Ne vienas knygynas turi elektroninę versiją, kur taip pat intensyviai vyksta pirkimai. Kiti savo erdvėse įrengia kavines ir kartais kavos baras uždirba daugiau nei knygyno pusė už parduodamus leidinius. Yra visuomet ir rinkodaros, reklamos skyrius, knygynas gali kažką reklamuoti, tai irgi tampa pajamų šaltiniu. Gerai gyvena tie knygynai, kuriems pavyksta patiems pasiūlyti tam tikras knygas įvairioms įmonėms, universitetams, akademijoms.

Kodėl knygynai bankrutuoja?

Galima būtų ieškoti kaskart skirtingų priežasčių. Įmonės bankrotas – tai irgi yra ciklas. Ir reikia jį matyti kaip etapą, o ne kaip pasaulio pabaigą. Gali knygynai bankrutuoti, nes tikėjosi, kad išgyvens būtent vienu pasirinktu būdu ir nenorėjo imtis daugiau verslo strategijų, kurios leistų išlikti. Kartais to neleidžia daryti kažkokios tapatybės turėjimas. Pavyzdžiui, prekiaujama tik rinktinėmis knygomis, tai kaip ir negali prekiauti prastai vertinamais bestseleriais. Kita vertus, tai leistų generuoti pajamas.

Kaip jums sekasi, metams bėgant?

Būna visko. Įkarštyje būname susiėmę už galvos, ypač per Knygų mugę, atrodo, galėtų žmonės ir mažiau pirkti, nes vos spėjame suktis. O kitu metu kartais ir baimė į akis ima žiūrėti, kad neišgyvensime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.