Buhalterinis raštingumas reikalingas kiekvienam

Nesvarbu, ar dirbate pagal darbo sutartį, ar vykdote individualią veiklą, ar tiesiog nieko neveikiate, buhalterine apskaita vis tiek turėtų jums būti bent šiek tiek žinomas dalykas. Įdomu tai, kad mes neturime specialaus pasirengimo, kaip tvarkytis su buhalterija, tačiau visi kartais susiduriame su tuo, jog reikia kažką tvarkyti su ja.

Privalomo buhalterinio ugdymo niekur nėra

Profesionali buhalterijaAr mokykloje yra dėstoma buhalterine apskaita? Matematikos uždaviniai kartais būna panašūs į kažkokią apskaitą, tačiau visgi reikia pripažinti, jog grynosios teorijos, susijusios su galiojančiais įstatymais ir praktikomis, nebūna. Vėliau su buhalterijos aspektais susiduria tik buhalteriją arba panašius dalykus studijuojantys jauni žmonės. Tad jeigu tavo keliai suka kitomis kryptimis, taip ir nesužinosi apie mokesčius nieko, kol pačiam neprireiks kažko daryti.

Suvokti savo teises ir pareigas

Visgi, kažkokie mokymai apie buhalterinę apskaitą praverstų kiekvienam piliečiui. Juk tik taip mes pagaliau galėtume suvokti kažką daugiau apie savo finansines, buhalterines teises bei pareigas, arba kitaip tariant – mokestines prievoles. Jeigu gyveni šalyje, iškart susiduri su visais jos įstatymais, su visais finansiniais klausimais. Tampi mokesčių mokėtoju, tad mokesčius ir moki. Atsiranda daug sąlygų, kada gali suklysti, paslysti. Tačiau savo teisių suvokimas padeda geriau vykdyti prievoles, pasirinkti gerus mokėjimo būdus. Finansinio raštingumo ir buhalterijos pamokas kartais siūlo bankai, tačiau taip jie vienu metu daro sau reklamą. Kartais net nuėjus į banką dėl paprastos paslaugos, esate užverčiami pasiūlymais bei klausimais. Bankai suinteresuoti, kad jūs vykdytumėte kuo daugiau dalykų, turėtumėte mokamų paslaugų. Tačiau tai nepadeda jums iš tiesų tapti finansiškai raštingais, ir geriau suprati savą buhalterinę apskaitą.

Nesuklysti vedant mokesčių apskaitą

Situacija, kai kiekvienam tenka susidurti su VMI ir SODROs mokesčiais, nutinka kiekvienų metų pavasarį. Tai – visuotinis pajamų deklaravimas, kuris, nori ar nenori, mus pasiekia. Tenka deklaruoti pajamas ir susipažinti su galiojančiais įstatymais, savo biudžeto skaičiavimu, mokestiniais klausimais. Dar daugiau aspektų tenka aprėpti tiems, kas turi kokias nors individualias veiklas, verslo liudijimus ar dirba kitaip savarankiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.