Dėl byrančių dantų kaltas buvo vitamino D trūkumas

Eglė ilgai nesuprato, kad būtent vitamino D trukumas nulėmė jos itin blogą dantų būklę. Šis vitaminas labai svarbus mūsų kauliniam audiniui, taigi, jo trūkumas gali nulemti netgi dantų ligas.

Prasidėjo dantų gedimo maratonas

Vitaminas DEglė sako, kad dantų gedimai prasidėjo tiesiog neįtikėtinais tempais: dantys gedo nepaliaujamai. „Žinau, kad taip anksčiau nebūdavo. Prieš kelis metus visada būdavo taip, kad pas dantistę reikėdavo eiti maždaug 2 kartus per metus, ir tai jau neva nemažai. Tačiau ne daugiau. Profilaktiškai neidavau, nes eidavau taisytis. O štai, kai prasidėjo kažkoks paranormalus dantų gedimas, jis tęsėsi pusantrų metų. Per tą laiką man spėjo sugesti 11 dantų, iš kurių net 3 buvo pašalinti nervai ir išvalyti kanalai. Ir pas dantistę lankiausi virš 30 kartų. Ar galite įsivaizduoti? Nuolatinis ėjimas pas dantistę. Kai turėdavau sporto klubo abonementą, tiek nenueidavau kartų, kiek kartų eidavau pas dantistę! Tai bent sveikatėlė, ar ne… Ėmiau kaltinti savo kažkokius praeities įpročius. Gal per daug valgydavau saldumynų, gal to, gal ano. Visokių galėjo būti situacijų. Tačiau galiausiai nutariau, kad čia turbūt yra tiesiog kažkokia kita priežastis… Juokingiausia būdavo, kuomet laukiant vizito pas dantų gydytoją, į tą laiką sugesdavo dar koks nors naujas dantys ir tada tekdavo skubos tvarka registruotis į privačią kliniką“, – prisimena moteris.

Ėmė kuo labiau prižiūrėti dantis

„Kaip jau sakiau, pagalvojau, kad blogai kažką darau. Na, nustojau vartoti saldumynus. Nustojau apskritai užkandžiauti. Ėmiau valgyti tik pusryčius ir vakarienę, o tarp valgymų pilnai išsivalyti dantis. Taip pat nusipirkau vieno danties šepetėlį, ir elektroninį šepetėlį, ir dantų siūlą, ir krapštukus, ir skalavimo skystį, ir gerą pastą… Ir vis tiek dantys kaip gedo, taip gedo“, – prisimena moteris.

Pasirodo, trūko D vitamino

Galiausiai moteris pas odontologę paprašė, kad jai būtų išrašyti tam tikri siuntimai dėl tyrimų. Taigi, ji pasidarė tuos tyrimus, ir tuomet paaiškėjo, kad vitamino D lygis organizme buvo kritinis. Tad čia ir slypėjo visa blogos sveikatos paslaptis… Visgi, nors buvo nemalonu sužinoti, kad tiek laiko tiesa slypėjo kažkur anapus, buvo gera ir pagaliau sužinoti, kas dėl visko kaltas, ir tą bėdą ištaisyti. Vadinasi, iš maisto (žuvies, kiaušinių, lapinių salotų), iš saulės Eglė negaudavo pakankamai vitaminų. Taigi, ėmė vartoti papildus ir dantys nustojo gesti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.