Šieno kupeta ar rulonas?

Kas atsakingas už tai, kad kiekvieną vasarą ir ypač jos pabaigoje važiuojant tarpmiestiniais maršrutais laukus nukloja didžiuliai rulonai šieno? Tai šieno presai susuka tokius specialius šieno gabaritus ir palieka juos vienus arba apvilktus su polietilenu.

Tvarkingiau nei kupetos, ir greitesnis darbas

Žaliasis pašarasTaigi, būtent ruloninis presas tapo tuo moderniu pagalbininku, kuris pakeitė ar išvis išstūmė ūkininko su šake prie šieno kupetos portretą. Anksčiau didžiulė talka darbuodavosi laukuose ir nuo ankstaus ryto su grėbliais grėbdavo ir su šakėmis krūvon kraudavo šieno krūvas. Iš kur jos atsirasdavo? Ten, kur derlius nuimtas, kur pievos, kur augdavo žolės, ten atsirasdavo ir labai daug sausos nupjautos žolės – šieno. Tuomet sušienauta žolė galėdavo būti vežama, dedama į tvartus ir paliekama kaip maistas gyvuliams, kaip pašaras. Gal ir mūsų kartos žmonės ne vienas yra bandęs nakvoti ant šieno vaikystėje pas močiutę kaime. Duria į šonus, tačiau kaip kvepia, ir kaip stebuklinga…

Dabar šį varginantį darbą yra pilnai pakeitęs kitas procesas, kuris niekam, nekelia nei jokio pasipiktinimo, nei problemų. Tai – tvarkingai iš šieno susukami ritiniai arba vadinamieji rulonai. Jeigu skirti ilgesniam saugojimui ir vėlesniam suvartojimui, jie susukami ir apvelkami plėvele. Todėl laukuose jie baltuoja. Kiti paliekami tik susukti, ir tai iš toli matosi, kad yra šieno rulonai. Tam naudojami pažangūs presai, kurie surenka visą nesugrėbtą šieną ir jį supresuoja bei suvynioja tokiais ritiniais.

Estetiška, tinka fotografijoms

Pirmasis įspūdis kiekvienam keliaujančiam pro šalį – tai išties didelis estetinis įspūdis. Tai keista ir įdomu. Gražiai atrodo pats peizažas, nes grožį žmogaus akiai visuomet teikia atsikartojimai, ritmas, simetrija, o kaip tik šiuos kompozicijos dėsnius ir sukuria laukuose išmėtyti ritiniai šieno. Kita vertus, jie atrodo gražūs bei įdomūs ir dėl to, kad tai tiesiog apskritai tvarkingai ir labai tvarkingai atrodantis šienas, suvyniotas ir padėtas lauke. Todėl ne vienas modelis fotografuojasi ant tos kupetos.

Ne visada panaudojamas šienas

Deja, nors šieno surinkimui ir yra įsisavinamos nemažos lėšos, perkami geriausi presai, tas šienas ne visada yra sunaudojamas. Kam šieno rulonai turėtų būti naudojami? Tai turėtų būti pašaras gyvuliams arba būsima trąša, įeinanti į mėšlo sudėtį. Deja, tai ne visada gaunasi ir kai kurie ūkininkai surenka šieną presais, susuka į ritinius ir tiesiog taip palieka laukuose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.