Orams šylant, tėveliai vis svarsto, kuo praturtinti mažųjų pramogas lauke. Norintiems, kad vaiko laisvalaikis būtų turiningas ir įdomus, rekomenduojame atžalai nupirkti balandinį dviratuką. Straipsnyje pasidalinsime keliais patarimais, pagal kokius kriterijus išsirinkti balansinį dviratuką.
Vaiko amžius. Balansiniai dviratukai įprastai dovanojami dvejų metų ir vyresniems vaikams. Tačiau vaikas vaikui nelygu: padovanojus dviratuką dvimečiui nereikėtų tikėtis, kad jis iškart sės ant dviratuko ir išmoks juo važiuoti. Balansiniu dviratuku puikiai važiuoti geba mažylis, sulaukęs 3 metų. Vaikui norą važinėtis gali kiek sumažinti teigiamų pavyzdžių aplinkoje nebuvimas. Labai svarbu ir tėvų palaikymas.
Vaiko sudėjimas. Nuo pat kūdikystės visi vaikai – skirtingi: skiriasi jų ūgis, svoris, fizinė raida, tad būtent todėl kai kuriuose straipsniuose galime rasti patarimų prieš įsigyjant balansinį dviratuką pabandyti juo pavažiuoti, ant jo pasėdėti ir pan. Tačiau tai visai nebūtina, nes, visų pirma, vis tiek nesuprasite, kuris dviratis vaikui tinka ir patinka, nes paprasčiausiai jis dar nei ant dviračio pasėdės, nei juo pavažiuos. O štai jei, pavyzdžiui, balansinį dviratuką pirksite el. parduotuvėje toybox.lt, išsamūs dviratukų aprašymai, patyrę konsultantai padės išsirinkti geriausią ir vaikui tinkamiausią dviratuko modelį.
Kaina. Kaip ir renkantis bet kokią kitą prekę, nevertėtų rinktis paties pigiausio varianto. Verčiau studijuokite, iš kokių medžiagų pagaminti balansiniai dviratukai, kokios konstrukcijos yra patogiausios. Pigesni, tačiau tai nereiškia, kad prasti dviratukai gaminami Kinijoje, Lenkijoje. Jų kaina – nuo 50 eurų. Visai neblogai vertinami ir lietuviški dviratukai, kurių kaina – panaši kaip lenkiškų, o kokybė dažnai pranoksta lūkesčius. Yra ir ypač brangių vokiškų dviratukų, kurių kaina gali siekti apie 200 eurų. Tėveliai patys turi apsispręsti, ar yra pasiryžę tiek mokėti už daiktą, kuris tarnaus vos iki kelerių metų. Atsiminkite, kad vaikui svarbiau pati pramoga, o ne dviratuko grožis ar juo labiau kaina.
Dviratuko parametrai. Geriausiai, kai balansinio dviratuko sėdynė – reguliuojamo aukščio, tačiau tam tikrais atvejais, kai vaikas jau paaugęs, galima rinktis dviratuką ir su stacionaria sėdyne. Pagalvokite, ar reikės dviratuko su stabdžiais: kuo mažesnis vaikas, tuo vėliau jis baigia stabdyti kojomis ir ima naudotis specialia stabdymo rankenėle. Taigi geras balansinis dviratis gali būti ir be stabdžių. Medžiaga, iš kurios dviratukas pagamintas, taip pat svarbi. Ji lems ir balansinio dviratuko svorį, kuris įprastai yra nuo 3 iki 7 kg.
Medžiagos ir dalys. Galima įsigyti iš medienos, metalo ar iš plastiko-stiklo mišinio pagamintų dviratukų. Mediniai dviratukai yra jautresni aplinkos sąlygoms, jų negalima palikti lauke lyjant. Jei rinksitės metalinį dviratuką, jis bus plieninis arba aliumininis. Metalinis dviratukas kiek sunkesnis už plastikinį ir medinį, tačiau patvaresnis. Balansinis dviratukas iš plastiko-stiklo – pats patvariausias, tačiau pirkėjus atbaido aukšta jo kaina. Svarbu įvertinti ir dviratuko pasukimo kampą, kad važiuodamas mažylis per daug nesusuktų vairo ir kad tikimybė kristi nuo dviratuko sumažėtų. Labai svarbios ir padangos: jos būna kaučiukinės, be kamerų, pripučiamos. Pripučiamos laikomos geriausiomis dėl to, kad bus mažiau juntami kelio nelygumai, vaikas galės skrieti didesniu greičiu.