Kolonoskopija – pirmas ginklas prieš storosios žarnos vėžį

Storosios žarnos vėžys – vienas pavojingiausių. Jei pažvelgtume į statistiką – tai trečias pagal sergamumą vėžys vyrų tarpe ir antras pagal sergamumą tarp moterų. Atsiradęs ir išsiplėtęs tyliai, šis onkologinis susirgimas yra viena sunkiausiai gydomų. Vienas geriausių būdų kovoti su vėžiniais susirgimais, tokiais kaip gimdos kaklelio vėžys, prostatos vėžys ar kitos vėžinės formos, yra ankstyva diagnostika. Vienas iš pagrindinių prevencijos būdų – storosios žarnos tyrimas, dar kitaip vadinamas kolonoskopija.

Kolonoskopijos vaidmuo diagnozuojant vėžį

Medicininiai tyrimaiŽmogus, kurio pagrindinis maisto raciono produktas yra mėsa, o daržovės retai kada atsiduria lėkštėje, turi didesnę tikimybę susirgti trorosios žarnos vėžiu. Jeigu šeimoje turite asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, o jums yra 40-50 m. – tai dar vienas aspektas, kodėl vertėtų pasitikrinti. Jeigu pajutote ir nuolatos jaučiate tokius požymius kaip vidurių užkietėjimas, žarnų skausmai, nuolatinis dujų kaupimasis žarnyne, jaučiate bendrą nuovargį ir tuštinatės su kraujo priemaišomis – reikėtų sunerimti, nes tai vieni iš galimų storosios žarnos vėžio požymių. Kadangi teigiama, kad viena pagrindinių priežasčių, kodėl vežys pasižymi tokiu mirtingumo rodikliu – vėlyva diagnozė. Kolonoskopijos tyrimai gali ne tik padėti diagnozuoti storosios žarnos susirgimus, bet ir užkirsti kelią mirtinos ligos išplitimui po organizmą. Klinikoje Northway atliekamas kolonoskopijos tyrimas ilgu 180 cm kolonoskopu, kuris yra lankstus ir turi kamerą, kuria stebima, ar žarnyne nėra polipų, opų, ar vėžinių darinių. Turint omeny, kad vėžys išsivystų ir pradžioje nepikrybinių polipų ir grybelinių, darinių, svarbu juos aptikti dar nesupiktybėjusius. Jeigu gydytoja jums patarė išsitirti kolonoskopijos metodu, tai reikalaus tam tikro pasiruošimo. Svarbu parą prieš operaciją nevalgyti ir reikiamu laiku išgerti specifinį tirpalą, valantį žarnyną. Be to, praverstų ilgesnį laiką prieš operaciją valgyti daugiau ląstelienos turintį maistą, daugiau gerti skysčių, valgyti vaisių ir daržovių bei grūdinių produktų, Naudinga būtų mesti rūkyti ir atsisakyti kitų žalingų įpročių. Taip pat reikia pasidaryti kraujo tyrimus, informuoti gydytoją, jei vartojate vaistus nuo artrito, kraują skystinančius vaistus ar insuliną. Svarbu žinoti, kad po operacijos vairuoti negalėsite, kadangi yra taikoma pilna nejautra, dėl kurios dar parą laiko galite jaustis apsvaigęs. Didelių papildomų padarinių po operacijos nejusite, nebent pilvo pūtimą, iki paros laiko užsitęsiantį galvos svaigimą, lengvus skausmus žarnyne ar retkarčiais pasireiškiantis kraujavimas. Kolonoskopija vyksta pirma jus nujautrinus, t.y. į veną suleidžiami migdomieji, tada iš žarnos specialiu vamzdeliu pašalinamas oro ir skysčių perteklius, o tada gydytojas kolonoskopo pagalba monitoriuje mato galimus organo pakitimus, gleivinę, susidariusius darinius. Dažnai pasitaiko, kad gydytojams tenka keisti jūsų poziciją, kad prietaisas lengviau laviruotų jūsų žarnyne. Aptikus gerybinius ar galimai piktybinius darinius, gydytojas juos pažalina ir paimama organo biopsija. Galite būti tikri, kad nei intervencijos metu nejausite nieko. Lengvą maudimą galite pajusti tik pabudę.

Kolonoskopiją atlikite laiku

Gintarei minėtas tyrimas klinioje Northway buvo atliekamas dėl ilgalaikio kraujingo tuštinimosi. Jauna moteris įtarė, kad žarnyne gali būti šalutinių darinių, kadangi jausdavo dažną pilvo pūtimą ir spazmus, kurie ypač blogindavo gyvenimo kokybę. Atlikus minėtą procedūrą, buvo rastas nepiktybinis polipas, kuris sujudintas keldavo kraujavimą ir keisdavo žarnos ertmės formą. Operacija buvo nesudėtinga ir jau po dviejų dienų Gintarė grįžo į darbą. Tyrimų laboratorijoje UAB „Patalogijos diagnostika“ ji buvo atlikus gimdos kaklelio vėžio tyrimus, kadangi visada manė kad būtent gimdos kaklelio vėžys jos amžiaus moteriai yra pavojingiausias. Dabar ji džiaugiasi, kad laik užkirto kelią galimam onkologiniam susirgimui ir siūlo visiems nepabijoti ir atlikti tyrimą, kuris gelbsti gyvybes – kolonoskopija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.