Pagrindinės energinio sertifikavimo sąvokos

Įstatymuose energetinis naudingumas yra reglamentuojamas specialiais nuostatais ir namo pridavimas negali įvykti jų nesilaikant.

Namo pridavimas – didelė atsakomybė

NaudingaAr pastatėte pramoninį statinį, ar gyvenamąjį namą, pradėti jame vykdyti veiklą galėsite tik tada, kai bus įvykdytas namo pridavimas. Kitu atveju, namas bus laikomas nelegaliu statiniu, o nelegalūs statiniai yra griaunami. Bene didžiausias galvos skausmas namo savininkams – energinis naudingumas. Mat namas turi pasiekti gana aukštą klasę, kad galėtų būti gyvenamas. Tam, kad žinotume, kaip vyksta sertifikavimas, kokie yra reikalavimai, galime skaityti įstatymą. Įstatyme apibrėžiamos ir tam tikros energinio sertifikavimo sampratos.

Keletas sąvokų

Tai kas gi yra tas pastato ar jo dalies energinis naudingumas? Ši savoka klaidžioja iš lūpų į lūpas ir yra viena svarbiausių sąvokų, kalbant apie namo sandarumą. Pagal formulę, tai yra tam tikras apskaičiuotas energijos kiekis, kurio reikia norint, kad būtų patenkinti visi įprasti to pastato poreikiai, susiję su energijos naudojimu. Taigi, tai apims gana daug sričių. Tai bus ir pastato vėdinimas, ir jo šildymas, taip pat apšvietimas bei karšto vandens naudojimas. Tas energijos poreikis, išreikštas tam tikrais vienetais, ir yra pastato energinis naudingumas.

O kas tuomet yra pastato arba jo dalies energinio naudingumo sertifikavimas? Taip mes vadiname tam tikrą procesą, kurio metu vyksta teisiškai reglamentuora procedūra, titrianti ir nustatanti tą minėtąjį energinį naudingumą. Procedūros pradžia yra prašymo pildymas, o pabaiga – sertifikato išdavimas. Paprastai žmonės patys negali vykdyti šios procedūros, ją vykdo specialios kompanijos ir komisijos valstybinės. Tik išdavus sertifikatą, jau galima naudoti pastatą paga paskirtį – komercinę, gyvenamąją ar dar kitokią.

Kitas labai svarbus terminas, tai – pastato arba jo dalies energinio naudingumo klasė. Ši yra paskiriama pagal rodiklius, kurie gaunami atliekant pastato energinį sertifikavimą. Yra visa šūsnis reglamentų, nurodančių, kada požymiai tinka vienai ar kitai klasei. Galutiniame sertifikato variante galiausiai būna pateikta ir išvada, kokiai klasei priklauso pastatas. Klasių iš viso yra 9. Tas pats pastatas visą gyvenimą nebus vienoje klasėje. Iš pradžių jis galbūt aukštos klasės, vėliau gal pasidarys kiauras ir bus žemesnės. Pastato renovacija, remontas, papildomas šiltinimas, langų keitimas ir kiti darbai leis pastatą vėl prikelti aukštesnei energinei klasei, tad, jeigu jums yra noro, galite pakeisti savo seno pastato energinio naudingumo klasę ir dar kartą priduoti tą patį pastatą.

1 komentaras “Pagrindinės energinio sertifikavimo sąvokos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.